« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güre Belediyesi galibiyetle başladı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde yer alacak 2 takımın belirleneceği play-out grubu ilk maçında Güre Belediyesi, Burhaniye Belediye'yi 85-73 mağlup etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

TKBL Play-Out ilk maçı sonrasında her iki takımın antrenörü ve birer oyuncusu düzenlenen basın toplantısına katıldılar.

Basın toplantısında ilk sözü alan Burhaniye Belediyesi antrenörü Cüneyt Nadasbaş, “Öncelikle Güre Belediyesi’ni galibiyetinden ötürü tebrik ediyorum. Yeni sezon öncesinde hazırlıklarımız devam ettiğinden henüz tam anlamıyla hazır değiliz. Ayrıca genç bir kadroya sahibiz ve dar rotasyonumuz var. Son periyoda kadar elimizden geleni yaptık. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Önümüde 1 ay daha var en iyi şekilde hazırlanıp Burhaniye’yi temsil edeceğiz” dedi.
Burhaniye ekibinin oyuncusu Cevriye Sel ise; “Güzel bir mücadele oldu, özellikle iyi devre iyi oynadık. Genç bir takımız, ufak tefek hatalarımız var ama henüz sezonun başı olduğundan hazırlıklarımız tam anlamıyla bitmedi. Daha iyi olacağımızı söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Güre Belediyesi antrenörü Arman Özkale de sözlerine tüm takımlara başarılar dileyerek başlarken, “Burada çok değerli takımlar var. İstanbul Üniversitesi kurduğu kadro ile TKBL’nin şampiyon adaylarından. Tarsus Belediyesi Euroleague’de mücadele edecek. Burhaniye ekibi güzel ve doğru basketbol oynayama çalışıyor. Geçen seneden farklı bir kadromuz var, oyuncuların çoğu değişti. Buu akşam toplam 30 asist yapmışız bu da topu ne kadar çok paylaştığımızı gösteriyor ve skora yansıyor. Takımımı kutluyorum. Gün geçtikçe daha iyi olacağız ve bu bizim alacağımız skorlarda daha önemli. En büyük hedefimiz genç oyuncularımızın tecrübe kazanması ve basketbolumuzu geliştirmek” dedi.

Ebru Ünal ise tutuk başladıkları maçın galibiyetle bitmesinin kendileri için güzel olduğunu belirtirken, “Bundan sonraki maçlarda da aynı hırs ve tempo ile devam edersek galibiyetler gelir diye düşünüyorum. Yarın Tarsus Belediyesi gib tecrübeli bir takım ile karşılaşacağız ama herşey sahada bitiyor. Güzel bir maç olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

Salon: Kadir Has
Hakemler: Alper Özgök, Uğur Özmen, Murat Ciner
Burhaniye Belediye: Cansu Korkmaz 14, Mihriban, Şafak 3, Cansu Altay 8, Cevriye 18, Hande 30, Özgün, Aylin, Ilgın
Güre Belediyesi: Ebru Ağar 4, Hanife 16, Şenay, Tuğba 6, Ebru Ünal 22, Şirin 3, Gülnur 12, Deniz 6, Merve 7, Eren 7, Büşra, Buse 2
1. Periyot: 17-20
Devre: 33-35
3. Periyot: 53-64

Kadir Has Spor Salonu'nda oynanan ilk gün maçları sonucunda Güre Belediyesi averajla liderliğe yükseldi.

Grupta 16 Eylül Pazar günü yapılacak maçların ardından ilk ikiye giren takımlar yeni sezonda TKBL'de mücadele edecek.

Lig usulü oynanan play-aut maçlarında ilk günün ardından oluşan puan durumu şöyle:

Güre Belediyesi galibiyetle başladı


Bunları da Beğenebilirsiniz