Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gürdere çark etti: Taşar beni yener

  Hürriyet Haber
  23 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 23 Eylül 1998 - 00:01

  Bakanlar arasındaki güreş tartışması dün de sürdü. Memleketi Tokat'ta, ‘‘Kabinenin Gaziantep'li üç bakanını birden yenerim’’ iddiasında bulunan Devlet Bakanı Metin Gürdere, dün ‘çark’ etti. Gürdere, Tarım Bakanı Mustafa Taşar'ın tek başına kendisini yenebileceğini söyledi.

  Avcılık faaliyetleri ile tanınan Gürdere'nin Tokat'ta dile getirdiği iddia, dün toplanan Bakanlar Kurulu öncesinde, kabinenin Gaziantepli iki bakanından soruldu. Devlet Bakanı Mustafa Yılmaz, gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:

  ‘‘Güreşeceklerse, Bakanlar Kurulu'na değil, güreş milli takımına gitsinler. Önemli olan halkın ve memleketin sorunları. Biz bunlarla ilgileniyoruz.’’

  Tarım Bakanı Taşar ise Gürdere'nin iddiasına, ‘‘Doğrudur, Metin Bey bizi yener. Yenerim dediğine göre, devletin bakanını yalancı duruma düşürmem’’ diye karşılık verdi.

  Bakanlar Kurulu toplantısına bu iki bakandan sonra gelen Gürdere de gazetecilerin soruları üzerine önce, ‘‘Şimdi antrenmandan geliyorum’’ esprisini yaptı, sonra da ‘‘Bu işin şakası’’ dedi. Gürdere, ‘‘Sayın Taşar sizin onu yenebileceğinizi kabul etti’’ sözleri anımsatıldığında ise, ‘‘O da işin tevazusu. Tabi ki o beni yener’’ karşılığını verdi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı