« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gürcü sporcu 15 yıldır Türkiye forması giyiyor

Gürcü asıllı milli okçu Natalie Nasaridze, Türkiye adına yarışmalara katılmaktan gurur duyduğunu ve ayrılmayı da düşünmediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gürcistan'dan 16 yıl önce Türkiye'ye sporcu olarak geldiğini ve 1 yıl sonra okçuluk milli takımına seçildiğini ifade eden Nasaridze, bu süre içinde Türk milli takımı formasıyla çok sayıda başarılar elde ettiğini kaydetti.

Türkiye adına ilk başarısını 1992 yılında sağladığını, bireysel ve takım halinde başta şampiyonluk olmak üzere farklı yıllarda çeşitli dereceler elde ederek madalyalar getirdiğini belirten Nasaridze, 2006 Atalanta Olimpiyatları'nda olimpiyat rekoru kırdığını hatırlattı.

Uzun süredir Türk milli takım formasıyla ülkenin adını en iyi şekilde duyurmaya çalıştığını dile getiren Nasaridze, şunları söyledi:
"Türkiye milli forması altında yarışmak bana gurur veriyor. 15 yıldır milli takım forması giyiyorum ve hep onur duydum. Geldiğim günden beri Türkiye bana kucak açtı. Beni iyi karşıladı. Ben de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele veriyorum. Türkiye'ye geldikten bir süre sonra tekrar dönme şansım vardı, ama dönmedim. Türkiye'yi sevdim. Giydiğim formamın hakkını vermek zorundayım. Bana kucak açan ülkeye madalyalar getirmem gerekiyordu. Çünkü kendimi burada yabancı hissetmedim.

Milli takım formasını en iyi şekilde taşımaya çalışıyorum. Milli takım formasıyla derece yaptığımda önce ülke için, sonra kendim için oluyor. Bu duyguyu anlatmak çok zor. Ben bu formayı giymekten her zaman gurur duyuyorum. Şu an başka bir ülkeden daha iyi şartlarda teklif gelse yine de kabul edemem. Çünkü Türkiye'yi kendi vatanım gibi hissediyorum."

Türkiye'de yaşanan terör olaylarının kendisini de çok üzdüğünü belirten Nasaridze, “Keşke hep barış ve huzur olsa. İnsanlar üzülmese” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler