« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gürcistan Buz Hokeyi Milli Takımı'nın tercihi Erzurum

Gürcistan Buz Hokeyi Milli Takımı, Erzurum'da kampa girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Müdürü Yaser Taşkesenlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok sayıda ülkenin gelişim kampı için Erzurum'a geldiğini söyledi.

Taşkesenlioğlu, Erzurum-Aziziye karayolu üzerinde bulunan 3 binlik Buz Arena'da kondisyon ve gelişim kampı yapan Gürcistan Buz Hokeyi Milli Takımı'nın 15 Ekim'e kadar çalışmalarını burada sürdüreceğini belirtti.
Antrenör Alipov Evgenij nezaretinde kampa giren takımın 10 sporcusu kampa dahil olurken, ikinci kafilenin önümüzdeki hafta kente gelmesinin beklendiğini ifade eden Taşkesenlioğlu, uluslararası müsabakalara hazırlanan ülkelerin kamp için Erzurum'u tercih ettiğini söyledi.

Taşkesenlioğlu, şunları kaydetti:
“Gürcistan Milli Takımı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda yine kamp merkezi olarak Erzurum'u tercih etti. Sadece Gürcistan değil, çok sayıda takım burada kampa giriyor. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları kapsamında şehrimize yapılan tesisler sayesinde dünya ve Avrupa şampiyonalarına hazırlanan ülkelerin takımlarının ilk tercihi Erzurum oluyor. Çünkü tesis ve ulaşım sorunu yok. Kondisyon ve gelişim kampları için ideal bir yer.”
Gürcistan Buz Hokeyi Milli Takımı, Erzurum'daki ilk hazırlık maçını da Gençlikspor ile yaptı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Gürcistan Buz Hokeyi Milli Takımı, birinci periyotu 2-1 alırken, ikinci periyotta Gençlikspor, skoru 2-2 yaptı. Karşılaşmanın son periyotunda ise Gençlikspor'un attığı 2 gole, Gürcistan Milli Takımı 2 golle cevap verince hazırlık maçı, 4-4 sona erdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz