ERZURUM HABERLERİ

Gürcistan Ankara Büyükelçisi Koplatadze Vali Azizoğunun ziyaret etti

DHA
28.04.2017 - 14:01Son Güncelleme :
DHA

Zafer KUMRU / ERZURUM,(DHA)-Gürcistan Ankara Büyükelçisi İrakli Koplatadze ve eşi Irene Giviashvili, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti.
    Gürcistan Büyükelçisi İrakli Koplatadze, “Bugün çok memnunum misafir olduğuma. Erzurum Valiliği size hayırlı olsun. 2014 yılında Gürcistan başkanını buraya getirdiğime çok memnun oldu. Gürcistan'ın sınır illeri ile ilişkileri daha da arttı. Benim için çok önemli, çok sevdiğimi iki ilide gezip göreceğiz. Böyle sıcak bir karşılama için çok teşekkür ediyorum" dedi.
    Vali Seyfettin Azizoğlu ise konuşmasında, “Benim ilk Valiliğim Ardahan da idi. Ahıska Valisi ile 2 ayda bir toplantılarımız olurdu. Çok gelip gittim o taraflara. Gürcistan'ı yabancı ülke olarak görmüyoruz. Komşularımız, arkadaşlarımız, akrabalarımız gibi görüyoruz. Şu anda ilişkilerimizinde iyi olması bizi çok mutlu ediyor. İki ülke arasındaki ilişkilerin çok iyi olması bizler içinde çok önemlidir. Ekonomik, ticari ve kültürel alandaki güzel ilişkilerin yerel anlamda da devam edeceğini biliyorum" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Gürcistan Ankara Büyükelçisi Koplatadze Vali Azizoğunun ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürcistan Ankara Büyükelçisi Koplatadze Vali Azizoğunun ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı