ADIYAMAN HABERLERİ

Gürbüzcan’dan, Metin Yüksel Açıklaması

IHA
28.02.2015 - 16:47Son Güncelleme :

1979’DA CUMA NAMAZI SONRASI ŞEHİT EDİLEN METİN YÜKSEL’İN VEFATININ 36’INCI ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE ADIYAMAN BELEDİYESİ MECLİS ÜYESİ ABDURRAHMAN GÜRBÜZCAN, AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

1979’da Cuma namazı sonrası öldürülen Metin Yüksel’in vefatının 36’ıncı ölüm yıl dönümü nedeniyle Adıyaman Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Gürbüzcan, açıklamalarda bulundu.
Gürbüzcan, “Metin Yüksel mücadeleci kimliğinin yanı sıra son derece merhamet ve şefkat dolu bir yüreğe sahipti. Öyle ki yoksul, özürlü ve hasta insanlara karşı özel ilgi gösterir; asla kimseyi küçümsemezdi. Onu tanıyan arkadaşları cebindeki tüm parasını yoksul insanlara dağıttığına defalarca şahit olmuştur. Fakir insanların yaşadığı bir mahalle olan Haydar’daki Akıncılar Derneği’nde bir odayı muayenehane olarak düzenlemiş haftada iki gün gönüllü doktorlar bularak halka ücretsiz sağlık hizmeti verdirmiştir. Bölgelerdeki eczanelerden topladığı ilaçlarda burada dağıtılıyordu. Semtteki yoksul aileleri tespit eder, zaman zaman imkan nispetinde bu evlere yakacak ve yiyecek yardımı yapardı. Metin Yüksel davranışlarına dikkat eder argo kelimeler kullanmamaya özen gösterirdi. Kendisiyle görüşmek isteyen herkes ile görüşür, özellikle çocuklara çok ilgi gösterirdi. Arkadaşlarına son derece bağlı bir insandı. Neredeyse günün 24 saatini onlarla birlikte geçirir; tehlikeli ve riskli bir durum olduğunda kendini ortaya koymaktan kaçınmazdı. İslam dışı güçlere karşı sert bir tutum sergilerken, Müslümanlara karşı mütevazı ve alçakgönüllülüğü elden bırakmazdı. Bundan 36 yıl önce Rabbine şehit olarak geri gönderdiğimiz kardeşimiz Metin Yüksel’in yolundan gittik ve bundan sonra gitmeye devam edeceğiz. Aradan tam 36 yıl geçmesine rağmen, O’nun eksiliğini her anlamda ve yüreğimizin derinliklerinde en ağır şekilde hissetmekteyiz. Bütün bu şahadetler bize birer çağrı ve mesajdır. Allah yolunda alınan her nefes değerlidir. Metin Yüksel Allah yolundaki yürüyüşünün bedelini kanıyla ödeyerek, mücadelesinin canlı şahidi oldu. Şehitlerin anısını yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizim için bir görev ve sorumluluktur. Bu vesileyle şahadet yolunda sıramızı beklediğimizi ve şehitlerin yolunu sürdüreceğimizi tekrarlıyoruz. Şehit Metin Yüksel’in, İslam’ı ve Müslümanları savunma, zulme ve küfre karşı korkusuzca mücadele etme örnekliğinin yeniden hayata geçirilmesi ve yeni bir Metin Yüksel nesli ile birlikte yarınlara, daha güçlü ve kararlı bir şekilde çalışmaya söz veriyoruz. Yüksel yaşamıyla da şahadetiyle de bizlere çok şey öğretti, çok şey bıraktı. Bizler onun bıraktığı yoldan devam ediyoruz. Metin Yüksel işte böylesine bir yiğit, böylesine korkusuz, böylesine cesur ve iman sahibi bir insandı. Biz 36 yıl sonra onu rahmetle, minnetle ve özlemle anıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Gürbüzcan’dan, Metin Yüksel Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gürbüzcan’dan, Metin Yüksel Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:05
  • Akşam
   17:23
  • Yatsı
   18:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı