GeriFutbol Gurbette para derbisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gurbette para derbisi

Sezon öncesi iki dev kulübümüz lig öncesi ilk kozlarını yurt dışında verirken, toplam 4 milyon Euro’yu da paylaşacaklar. Spor Toto teşkilatının bu önerisi her iki kulübün yöneticilerini sevindirdi.

FENERBAHÇE ve Galatasaray gurbette toplam 4 milyon Euro’luk para derbisine çıkacak. İki ezeli rakibe, Spor Toto teşkilatının, İddia ile ortak bu teklifi götürdüğü öğrenildi. 21 Temmuz’da Almanya’da yapılacak derbi için iki kulübün de yaklaşık 2 milyon Euro gelir beklentisi içinde.

Sorun güvenlik

Spor Toto’nun teklifiyle gerçekleşen bu derbide, İddia’nın gelirlerinin yanı sıra yayın geliri de iki kulübe pay edilecek. Kanarya ve Cimbom, bilet satışlarından, lisanslı ürün satışlarından da gelir elde edecek.

Yoğun ilgi olacak

Sezon öncesi gerçekleşecek bu derbi şimdiden taraftarları heyecanlandırırken, Alman polisini tedirgin etti. Bu dev maça gurbetçilerin yoğun ilgisi olacağı için güvenlik konusunda başlarına problem açmak istemeyen güvenlik yetkilileri bu maça soğuk bakıyor. Bu sebepten dolayı bir sorunun çıkmaması için sarı kırmızılı kulübün yetkilileri Almanya’ya gitti. Yetkili kişilerle konuşacak olan yöneticiler sorunu çözmeye çalışacak.

İkinci yer Duisburg

Her iki kulübümüzün yöneticileri oynanacak derbide için Alman hükümetinin bir sorun çıkartmayacağını ümit ederken, bu maç için 3 stadın ismi geçiyor. Özellikle Türklerin yoğun olduğu Schalke ilk sırayı alıyor. Eğer bu şehir olmazsa alternatif isimler Duisburg ve Duesseldorf.

İŞTE GELİR TABLOSU

İşte gelir kalemleri:
· Tribün geliri : 2 milyon Euro
· Tv geliri: 1 milyon Euro
· Yerel sponsorlar:
250 bin Euro
· Spor Toto geliri:
500 bin Euro
· Lisanslı ürün geliri:
300 bin Euro
· Giderler:
Stad kirası 100 bin Euro

Yorumları Göster
Yorumları Gizle