MERSİN HABERLERİ

Gurbetçiye konut satışında KDV indirimi

DHA
31.03.2017 - 16:26Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, gurbetçilere ve yabancılara konut satışında KDV indiriminin sektörü canlandıracağını söyledi.
  Madenli, 1 Nisan’dan itibaren yabancılara ve yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına konut satışında KDV indirimi olacağını dile getirdi. Yaz aylarında konut satışlarının arttığını ifade eden Madenli, "Yabancılar ile 6 aydan daha fazla yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları, satış bedelini yurtdışından getirilecek dövizle ödemeleri şartıyla, ilk aldıkları işyeri ve konutta KDV ödemeyecek. Bu yeni düzenleme hem yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın konut sahibi olması hem de sektör açısından önemli bir fırsat. KDV istisnası sektöre olumlu bir şekilde yansıyacaktır" dedi.
Son yıllarda yabancıların gayrimenkul yatırımı konusunda Türkiye’ye olan ilgisinin arttığını kaydeden Madenli, KDV istisnasından yararlanarak Türkiye'de konut veya iş yeri satın alanların, aldıkları gayrimenkulleri bir yıl satamayacağını, satmaları halinde zamanında alınmayan verginin tahsil edileceğini sözlerin ekledi.

MERSİN, (DHA)
(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Gurbetçiye konut satışında KDV indirimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gurbetçiye konut satışında KDV indirimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı