Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gurbetçilere hücum

Galatasaray bir yandan kendi içinden, bir yandan da gurbetçilere yönelerek, formasını uzun yıllar taşıyacak genç futbolcular arıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sezon başında Almanya’dan gelen Barış Özbek ve Serkan Çalık iyi yolda giderken, yeni gençler de taranmaya devam ediliyor. Şimdi ise rota Almanya’ya değil, Hollanda’ya çevrildi. 2. Lig’den Fortuna Sittard takımında top koşturan iki kardeş de Galatasaray formasını giymek için sırada. Güvenç Kardeşler’den büyük olan 1984 doğumlu Serdal oynadığı futbolla göz dolduruyor ve birçok takımın transfer listesinde yer alıyor. Fortuna takımının sağ kanadında görev yapan Serdal, sürati, topa vuruşları ve mücadeleci gücü ile ön plana çıkan bir oyuncu.

Kardeşi Emrullah Güvenç ise 1987 doğumlu, 20 yaşında. Forvette güçlü fiziği ve attığı gollerle genç yaşında isim yapmış durumda. Üstelik birbirinden güzel golleriyle bu genç yaşta Hollanda’da sevilen futbolcular arasına adını yazdırdı. Sezon sonunda sözleşmeleri bitecek iki kardeş de Galatasaray’dan gelen teklifi seve seve kabul edeceklerini söylediler.

Bunları da Beğenebilirsiniz