Spor Guoliang ve Schlager boğazda kapışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Guoliang ve Schlager boğazda kapışacak

Guoliang ve Schlager boğazda kapışacak

Dünyanın en ünlü masa tenisi oyuncularından Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Lui Guoliang ile Avusturyalı Dünya Şampiyonu Werner Schlager, Boğaz köprüsünde gösteri maçı yapacak.

Masa Tenisi Federasyonu tarafından, Haldun Alagaş Spor Kompleksinde 10-11 Kasım tarihlerinde düzenlenecek özel bir turnuva öncesi yapılacak gösteri maçıyla turnuvanın tanıtımının yapılması planlanıyor. Özel turnuvada ise Dünyanın en iyi 5 Asyalı ve 5 Avrupalı sporcusu karşı karşıya gelecek.

Gösteri maçı, 26 Temmuz Pazar sabahı saat 07.10'da gerçekleşecek ve 10 dakika sürecek. Boğaz köprüsü, Avrupa-Asya yönünde tek taraflı olarak saat 07.00-07.30 arasında trafiğe kapatılacak.

Ülke tanıtımına önemli katkı sağlayacak olan organizasyonu gerçekleştirmek için titiz bir çalışma içinde olduklarını belirten Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Oktay Çimen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Artık ülkemiz organizasyonlar ülkesi. Büyük şampiyonalara ev sahipliği yapıyoruz. Uluslararası Federasyon, böylesine güzel bir gösteriyi boğaz köprüsünde gerçekleştirdiği için teşekkür ediyoruz. Ülke tanıtımına önemli katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle