« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Günün en hızlısı Button

Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix'sinde yağmurun durması ve pistin kurumasıyla pilotlar ikinci antrenman turlarında oldukça hızlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlk antrenman turlarında birinci olan Ferrari pilotu Fernando Alonso, 1.38.670'lik derece yapabilirken, ikinci antrenman turlarının galibi Vodafone McLaren Mercedes'ten Jenson Button, 1.26.456 ile ilk sırayı alıp derecesini 12 saniye daha geliştirdi.

GÜNÜN EN HIZLISI BUTTON

Formula 1'de bugün yapılan iki antrenman turu sonucunda günün en hızlı pilotu Vodafone McLaren Mercedes'ten Jenson Button oldu.

İlk antrenman turlarında sadece 4 tur atabilen ve 2.00.666'lık derecesiyle hayal kırıklığı yaşatan Button, ikinci antrenman turlarında ise 1.26.456 ile iki antrenman turunun en iyi derecesine imza attı.

EN YÜKSEK HIZ HAMILTON'DAN

Günün en yüksek hızına ise Vodafone McLaren'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ulaştı.

Hamilton, ikinci antrenman turlarında 319 kilometre hıza çıkarken, günün en yüksek hızına ulaşan pilotu oldu.
Bu arada, ilk sektörde Massa 290, ikinci sektörde Adrian Sutil 303, üçüncü sektörde ise Hamilton 252 kilometre ile en yüksek sektör hızına erişti.

VETTEL, PİSTE ÇIKMADI

İlk antrenman turlarında geçirdiği kazanın ardından aracı hasar gören Red Bull pilotu Sebastian Vettel, ikinci antrenman turlarına katılmadı.

Vettel, antrenman turlarını takımının garajından izledi.
Takımlar klasmanında ilk 3 yarış sonunda ilk sırada bulunan Red Bull'un diğer pilotu Mark Webber ise ikinci antrenman turlarında 1.27.149 ile 5. oldu.

MALDONADO, BARİYERLERE ÇARPTI

Vettel'den sonra ikinci antrenman turlarında da Williams'ın Venezuelalı pilotu Pastor Maldonado, kaza geçirip piste dönemedi.

İlk virajda pistten çıkan Maldonado, bariyerlere çarptı ve antrenman turlarına devam edemedi. Maldonado'nun ön kanadı kırılan aracı, daha sonra çekici ile garajına götürüldü.

ALONSO, BU KEZ 11. OLABİLDİ

Sabah yağmur altında yapılan ilk antrenman turlarının en hızlı pilotu olan Fernando Alonso, ikinci antrenman turlarında ise ancak 11. sırayı elde etti.

İspanyol pilot, 1.28.069'luk derece elde ederken, ilk sıradaki Button'un 2 saniye gerisinde kaldı.
Bu arada, Alonso'nun aracı antrenman turları sırasında pit yoluna girerken durdu. Yol kenarındaki görevlilerin yardımıyla araç pit alanına kadar itilerek getirilebildi.

EN İSTİKRARLISI MERCEDES GP

Günün en istikrarlı takımı Mercedes GP oldu.

Mercedes GP pilotları Michael Schumacher ve Nico Rosberg, iki antrenman turunda da ilk 4'te yer almayı başardı.
Nico Rosberg, iki antrenman turunda da ikinci olurken, Schumacher ise ilk antrenman turunda 3, ikinci antrenman turunda ise 4. sırayı elde etti.

VODAFONE MCLAREN MERCEDES'İN YÜKSELİŞİ

Sabah yaşadıkları sorunlar nedeniyle ilk antrenman turlarında son iki sırayı elde eden Vodafone McLaren Mercedes pilotları, ikinci antrenman turlarında ise yükselişe geçti.

Jenson Button, günün en hızlı derecesine imza atarken, ilk antrenman turlarında derece yapamayan Hamilton ise 3. oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz