MARDİN HABERLERİ

Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı

IHA
11 Temmuz 2015 - 14:11Son Güncelleme : 11 Temmuz 2015 - 14:12

GÜNLÜOĞLU, SURİYELİ AİLELER İÇİN YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU.

IHA

Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, sayıları her geçen artan Suriyeli aileler için acil yardım çağrısında bulundu.
Ülkelerinde yaşanan çatışmalardan dolayı mağdur olan Suriyelilere yardım eli uzatmak için Aralık 2012 yılında kurulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, kayıtlı 2 bine yakın Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulunuyor. Mardin’de faaliyet gösteren 47 sivil toplum örgütünü bünyesinde barındıran Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, İHA’ya konuştu. Sayıları her geçen artan Suriyeliler aileler için acil yardım çağrısında bulunan Günlüoğlu, şuan 2 bine yakın Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulunduklarını, ancak yardımlarının yetersiz kaldığını söyledi.
"ADİL BİR DAĞITIM YAPIYORUZ"
Dışarıdan topladıkları elbiseleri yine ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıklarını belirten Günlüoğlu, "Ayrıca ayda bir defa olmak üzere erzak paketi hazırlıyoruz ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Bu ailelerin her birinin bizde kayıtlı bilgi forumları var. O forumlara göre dağıtıyoruz. Mümkün mertebe adil bir dağıtım yapmaya gayret gösteriyoruz. Şunu da ifade etmekte yarar görüyorum, şuanda 2 bine yakın kayıtlı aile sayımız var ve her geçen gün bu oran artmaya devam ediyor" dedi.
Günde 10 yeni ailenin yardım için kendilerine geldiğini dile getiren Günlüoğlu, bu ailelerin Mardin veya köylerinde ikamet ettiklerini söyledi. Günlüoğlu, "Şimdi bütün bunlara erzak yetiştirebilmek gerçekten bizleri çok aşıyor. Gelen yardımlar az olduğu halde yetmiyor. Mümkün mertebe dışardan artık diğer büyükşehirlerimizden yardım talep ediyoruz. Buradan sizin aracılığınızla da halkımıza sesleniyoruz: mümkün mertebe yardımlarını buraya getirsinler. Çünkü bu yardımları kayıt altına aldığımız için daha düzgün bir dağıtım yaptığımızı düşünüyorum. Şunu ben tekrar ifade edeyim: şuan kaynak sıkıntımız var, yeteri kadar veremiyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Günlüoğlu’ndan Suriyeliler İçin Acil Yardım Çağrısı haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:47
  • Guneş
   05:31
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı