Günlük ped kullanımıyla ilgili en çok merak edilen 3 soru

05.06.2018 - 11:23 | Son Güncelleme:

Günlük ped kullanımı kadınlar arasında giderek yaygınlaşıyor ancak elbette soru işaretleri ve şehir efsaneleri de mevcut… Peki, günlük pedler neden tercih edilmeli, her zaman kullanılabilir mi; herhangi bir zararı var mıdır; işte en merak edilen 3 sorunun cevapları!

Neden kullanmalı?

Hijyen ve rahatlama için. Akla gelen ilk sebep, vajinal akıntıların önüne geçmek… Ancak günlük pedlerle en önemli işlevlerinden biri de, spor yaparken veya koşuşturma içinde geçen bir günde genital bölgede oluşan aşırı terlemeye önlem olarak da kullanılabilmesi… Ek olarak, uzun seyahatlerde de kullananlara ferahlık verir.

Adet dönemlerinden önce ve hamilelikte de kullanılabilir mi?

Evet. Günlük pedler her gün kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hem adet dönemlerinden önce, hem sonra kullanıma uygundur. Ayrıca hamilelik döneminde de doğru kullanıldığında genital akıntıları önlemek adına oldukça faydalıdır.

Yan etkisi ve zararları var mıdır?

Hayır. Günlük pedlerin vajinal enfeksiyonlara zemin hazırlamadığı ve vajinal florayı bozmadığı birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır. Genital hijyen, kadın sağlığı açısından çok önemli bir konu. Günlük pedlerin genital hijyene olumsuz etki yaptığına dair ön yargılar çok sık duyulabiliyor ancak günlük kullanım için özel olarak tasarlanmış bu pedler genital bölgenin temizliği açısından çok önemli bir işleve sahip. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu Günlük Pedler ve genital hijyenle alakalı sıkça soruları cevapladı.

Günlük pedler vajinal enfeksiyona ortam hazırlar mı?

Günlük pedlerin kullanımına dair çekincelerin başında, bu pedlerin enfeksiyona ortam hazırladığı endişesi geliyor. Ancak günlük ped kullanmanın özel bölgeye herhangi bir zararı olmadığını gösteren yüzlerce bilimsel çalışma var. Tam aksine günlük pedler vajinal akıntıyı emerek özel bölgenin temiz ve ferah kalmasını sağlar, böylelikle enfeksiyon ve tahrişe karşı korumuş olur.  Şeffaf vajinal akıntılara karşı özel olarak geliştirlen bu pedler kadınlara gün boyu temiz ve ferahlık hissi sağlarken vajinanın florasını bozmaz.  Ayrıca unutulmamalıdır ki gün içinde günlük pedi  aralıklarla değiştirmek genital hijyen açısından önemlidir.

Günlük ped nasıl kullanılır?

Günlük pedler, iç çamaşırının aksine sıvıyı iç yüzeyine geçirirken vajina ile temasta kalan yüzeyi kuru kalır. Dermatolojik testlerden geçerek üretilen bu pedler vajina ile temas için güvenlidir. Günlük pedin genital bölgeyi kuru tutan, vajinal sıvıları ve teri emen yapısı sayesinde enfeksiyonlara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Günlük pedler hijyenik pedlere göre çok daha ince ve kanatsız olarak tasarlanmıstır. Akıntı yoğunluguna göre farklı boyutlarda günlük pedler vardır. Günlük akıntılar için en ince boyuttaki günlük pedi tercih edebilirsiniz. Bu pedler doğru kullanıldığında herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

İHTİYACIN NEYSE ORKİD GÜNLÜK HEP YANINDA

Incecik ve nefes alan yapısıyla, temiz ve rahat hissetmenize yardımcı olan Orkid Günlük ailesi, her an temiz iç çamasır giymis duygusu yasamanızı saglıyor. Orkid Günlük ailesinde, ihtiyaçlarınıza yönelik birçok günlük ped çeşidi bulunuyor.

• Orkid Yaprak Ince Multiform,
• Orkid Günlük Koruma
• Orkid Extra Koruma ile diledigin ferahlık hissine kavusabilirsin.

Unutmadan! Orkid Günlük Koruma'nın tekli paketleriyle, günlük pedinizi gittiginiz her yerde yanınızda tasıyabilir ve gün boyu ferah kalabilirsiniz. Orkid Günlük ailesi her an sizinle!

 

Sponsorlu İçerik

Etiketler:
Sayfa Başı