İSTANBUL HABERLERİ

Güngören’de Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimleri Başlıyor

IHA
02.10.2015 - 17:01Son Güncelleme : 02.10.2015 - 17:02
IHA

Güngören Belediyesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı “Çevre ve Geri Dönüşüm Eğitimlerine” başlıyor.
Güngören Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, geri dönüşüm konusunda toplumsal bir dönüşümün gerçekleştirilebilmesi için bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında Güngören’deki tüm ilkokul ve ortaokullarda düzenlediği “Çevre ve Geri Dönüşüm” eğitimlerine bu yıl da devam ediyor.
Eğitimlerde geleceğin yetişkinleri olacak çocuklara, atıkların ülke ekonomisine geri kazandırılması için doğru değerlendirilmesi gerekliliğinin aktarılması amaçlanıyor. Güngören’deki okullarda öğrencilere, geri dönüşümü mümkün atıklar, bu atıkların ayrıştırılması ve muhafaza edilmesi, çevreyi korumak için birey olarak üzerimize düşen görevler konularında bilgi verilirken neden ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı biriktirmeleri gerektiği, kaynağında ayrıştırılan ve bilinçli bir şekilde depolanan atıkların, ülke ekonomisine katkısı, çevrenin ve ormanlarımızın korunmasına katkısı da vurgulanıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılı boyunca sürecek olan çevre koruma konulu eğitimlerde 7 bin öğrenciye ulaşılması planlanıyor.
Ekim ayında başlayacak eğitimlerde ilçedeki ilkokul öğrencilerine okullarında sunum ve animasyon ile geri dönüşüm anlatılacakken ortaokul öğrencilerine ise geri dönüşüm tesislerini gezisi ile geri dönüşümün önemi ve çevre bilinci anlatılacak.
2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Ekim ayında başlayacak seminerler Mart ayına kadar devam edecek. Eğitimlerde, Güngören Belediyesi Geri Dönüşüm ekibi öğrencilerin evlerinde ve okullarında geri dönüşümü sağlanabilecek atıkları, evsel olanlardan ayrı olarak biriktirmelerinin önemini, doğal kaynakların verimli kullanımı, yenilenebilen ve yenilenemeyen kaynaklar, atıkların ayrı biriktirilmesi gibi konular sunumlar ve animasyonlar ile anlatacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Güngören’de Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimleri Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güngören’de Çevre Ve Geri Dönüşüm Eğitimleri Başlıyor haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı