KONYA HABERLERİ

Güneysınır Kanalizasyona Kavuşuyor

IHA
11.09.2015 - 14:42Son Güncelleme :

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KOSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, GÜNEYSINIR İLÇESİ MERKEZ MAHALLERİ VE GÜRAĞAÇ MAHALLESİNİ KANALİZASYON KAVUŞTURUYOR.

IHA

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Güneysınır ilçesi merkez mahalleleri ve Gürağaç Mahallesini kanalizasyona kavuşturuyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, yeni bağlanan ilçe ve mahallelerde yürüttüğü kanalizasyon çalışmalarında büyük yol kat etti. Toplum sağlığı açısından önemli bir yer teşkil eden kanalizasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren KOSKİ, Güneysınır ilçesi merkez mahallelerinde ve Gürağaç Mahallesi’nde yapılması planlanan kanalizasyon projesini ihale aşamasına getirdi.
Güneysınır’a kazandırılacak kanalizasyonun fosseptikten kaynaklanan kötü koku, kötü görüntü ve insan sağlığına zarar veren unsurların bertarafı noktasında önemli bir yer teşkil ettiğini dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Merkez nüfusu 2 bin 50 Güneysınır ilçemiz ve bin 452 nüfuslu Gürağaç Mahalle’mizde kanal atıkları, fosseptik sistemiyle yerleşim birimlerinden uzaklaştırılıyordu. Toplum sağlığı açısından ciddi sorunlara yol açan fosseptikten ilçemizi kurtarmak, kanal atıklarını daha sağlıklı bir şekilde deşarj etmek ve kanal atıklarından kaynaklanan çevre kirliliğini önlemek amacıyla yapacağımız kanalizasyon inşaatını 2016 yılında tamamlamayı planlıyoruz. Kanalizasyonu Güneysınır’a kazandırdığımızda ilçemizin yaşam kalitesi daha da yükselecek, hemşerilerimiz daha sağlıklı ve ferah bir hayat sürecekler” dedi. Yapılacak ihalenin akabinde kanalizasyon inşaatının, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde yer teslimi yapılarak başlayacağına dikkat çeken Başkan Akyürek ayrıca, “KOSKİ Genel Müdürlüğümüz, yer teslim tarihinden itibaren 350 takvim gününde bitirilecek olan kanalizasyon inşaatında 29 bin 700 metre betonarme boru kullanılacak. Kanalizasyon şebekesinin sağlıklı işlemesine engel yeraltı suyu sızıntısı olan mahallelerde ise 2 bin 100 metre uzunluğunda sızdırmazlık özelliği olan cam elyaf boru (CTP) kullanılacak. CTP’ler, ana kolektör hattı üzerinde döşenecek” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Güneysınır Kanalizasyona Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güneysınır Kanalizasyona Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  16:15
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:01
Sayfa Başı