GAZİANTEP HABERLERİ

Güneydoğu'nun girişimci kadınları eşitlik için konuştu

DHA
31.03.2016 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), AFAD ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Gaziantep Sanayi Odası işbirliğiyle hazırlanan 'GAP Bölgesi'nde Suriye Krizinin Azaltılması Projesi' kapsamında “Eşitlik için Konuş’ etkinliği düzenledi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin (GAP) girişimci kadınları Cevahir Asuman Yazmacı ve Mehpare Şayan Kileci, Suriyeli kadınların da katıldığı ve Narlıtepe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen etkinlikte, eşitliği anlattı. Eşit bir dünya için harekete geçen, yerelde çözüm üreten ve öncülük yapan bu güçlü kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili yaşam deneyimlerini, karşılaştıkları zorlukları, hayallerini ve çözümlerini paylaştı.

25 Eylül 2015'te BM'ye üye ülkeleri tarafından yeni küresel 2030 yol haritası ve 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi'nin kabul edildiği belirtilen etkinlikte, kadın ve kızların bu hedeflerin her birinden nasıl etkilendiği ve önemi anlatıldı.

Dünya Kadınlar Günü'nün bu yılki temasının 'Hedef 2030'a Kadar Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Harekete Geç' olduğu aktarılan etkinlikte, bu temayla yeni sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlayacak 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi'nin nasıl başarılabileceği tartışıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Güneydoğu'nun girişimci kadınları eşitlik için konuştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güneydoğu'nun girişimci kadınları eşitlik için konuştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı