ŞANLIURFA HABERLERİ

Güneydoğu rektörlerinden 'Kardeşlik Paneli'

DHA
05.04.2018 - 18:01Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) - TÜRKİYE Kardeşlik Birliği (TÜRKAB) tarafından Şanlıurfa Harran Üniversitesi ev sahipliğinde 'Kampüsten Kardeşliğe Bakış' paneli düzenlendi.
Güneydoğu Bölge Üniversite Rektörlerinin katılımıyla, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen panele konuşmacı olarak Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan katıldı. Programın açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, "Bölge olarak merkezden uzak olduğumuzdan yöresel problemlerimiz olabiliyor. İnşallah kampüs kardeşliği panelimiz sonuçları itibariyle problemlerimizi çözmede çok yardımcı olacaktır. Bu tip toplantıların bizlerin önümüzün açılmasına vesile olur düşüncesindeyim. Toplantımıza teşriflerinizden dolayı hoş geldiniz der, katılanlara teşekkürlerimi sunarım” dedi.
TÜRKAB Genel Başkanı Sait Ali Arslan ise "Türkiye Kardeşlik Birliği olarak organize ettiğimiz, Harran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen panelimize şeref verdiniz. Ülkemiz, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla bir vücudun azaları gibidir. Bizlerin birbirine sımsıkı kenetlenmiş bir binanın tuğlaları gibi olmamız gerekiyor. Aynı hayat alanında, aynı yürek haritasında buluşuyoruz, bu ümmetin bir parçasıyız, bu deryada hepimiz birer damlayız. Bugünkü yapacağımız panelde bizlerle birlikte olduğunuz için bu heyecana ortak olduğunuz için çok büyük mutluluk duyduk. Bizim ortak değerlerimizi ve bizi bir arada buluşturan değerlerimizi konuşacağımız panelimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından moderatörlüğünü Harran Üniversitesinden öğretim üyesi Ömer Sabuncu’nun yaptığı 'Kampüsten Kardeşliğe Bakış' paneline geçildi. Yaklaşık 3 saat devam eden panel, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın misafir rektörlere plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Güneydoğu rektörlerinden 'Kardeşlik Paneli' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı