SAKARYA HABERLERİ

Güneyde Atıksu Sorunu Yaşanmayacak

IHA
14.10.2015 - 16:44Son Güncelleme :

PAMUKOVA VE GEYVE'DE ATIK SU SORUNUNA SON VERECEK YATIRIMLARIN YIL BAŞINDA DEVREYE ALINMASI BEKLENİYOR

IHA

Pamukova-Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarının devam ettiğini belirten Rüstem Keleş, “Yaklaşık 57 milyonluk yatırımla Pamukova ve Geyve’de 200 kilometreyi aşan atıksu hattı inşa ettik. Atıksu Arıtma Tesisi’nin de yapım çalışmaları devam ediyor. Hedefimiz Pamukova ve Geyve’de atıksu sorununa son verecek yatırımlarımızı yıl başında devreye almak. Hayırlı osun” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Pamukova - Geyve Ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmasının büyük bir hızla devam ettiğini açıkladı. Rüstem Keleş, “Geçtiğimiz dönem başlattığımız Pamukova ve Geyve kanalizasyon inşaatları tamamlandı. Pamukova ilçemizde 22 milyonluk yatırımla 77 kilometre atıksu hattı inşa ettik. Geyve ilçemizde de 125 kilometrelik atıksu ve yağmursuyu hattının imalatını tamamladık. Altyapı yatırımlarımızla entegre olacak atıksu arıtma tesisimizde de yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor” diye konuştu.
Pamukova ve Geyve’nin tüm evsel ve endüstriyel atıksularının inşası süren tesiste toplanacağını da belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Alifuatpaşa Mahallesi’nde yaklaşık 40 bin dönüm arazi üzerine modern bir arıtma tesisi inşa ediyoruz. Pamukova ve Geyve’nin tüm evsel ve endüstriyel atıksularını bu tesiste toplayacağız. Hedefimiz tesisi yılbaşında devreye almak. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Projemizin tamamlanmasıyla Pamukova ve Geyve’de atıksu sorunu yaşanmayacak. 200 kilometrenin üzerinde hatla taşınacak atıksular tesislerde toplanacak ve en ileri arıtma işleminin ardından doğal ortama deşarj edilecek. Sakarya Nehri daha temiz akacak. İlçelerimizin doğal güzellikleri korunacak. Kanalizasyon hatları ve atıksu arıtma tesisiyle yaklaşık 57 milyonluk yatırımlarımızın şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Güneyde Atıksu Sorunu Yaşanmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güneyde Atıksu Sorunu Yaşanmayacak haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı