« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güney Kore'nin Başkanı hayran kaldı

Güney Kore Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı Shin, Adana'daki organizasyona hayran kaldığını bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Shin, gelecek yıl Büyükler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacaklarını belirtti.

Bunun için Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya'nın davetlisi olarak Adana'ya geldiğini ifade eden Shin, kenti gezdiği sırada bilbordlardaki şampiyonaya katılan Türk sporcuların fotoğraflarından etkilendiğini ve aynısını ülkesinde yapacağını dile getirdi.

Adana'ya ilk kez geldiğini, Seyhan Baraj Gölü'nü ve tarihi Taşköprü'yü çok beğendiğini aktaran Shin, şunları kaydetti: "Adana'da yerel yöneticilerin çabasıyla gerçekleştirilen şampiyona organizasyonuna hayran kaldım. Önümüzdeki yıl ülkemizde yapılacak Büyükler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası için Adanalı yöneticilerin hazırlıklarını model alacağım. Bu konuda Ali Duran Karakaya ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi çok yardımcı oldular. Buranın insanları yardımsever oldukları gibi, yabancıya çok nezaketli davranıyorlar. Kentin her tarafında şampiyona ile ilgili billboard, afiş, pankart görmek mümkün. Ayrıca, asansörü bulunan tesislerin mimari düzenlemesi engellilere yönelik yapılmış. Türklerle özel bir sevgimiz var. Çünkü bizler için savaşa girdiler. Ayrıca, saygı, yardımlaşma, paylaşım ve nezakette de Türkler bizim gibi duyarlı.”

Shin ile bir süre görüşen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi de şampiyona Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, valilik, büyükşehir Belediyesi ve gönüllülerun desteğiyle 6 aydır hazırlık yaptıklarını anlattı.

Sporcu, hakem, antrenör ve yönetici olarak 45 yıldır sporun içinde olduğunu bildiren Hadi, şöyle konuştu: “Güney Kore Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı In Chul Shin'i Adana'da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Ona her türlü desteği sağlayacağız ve bilgileri paylaşacağız. Görevli olarak balkan, Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyat oyunları müsabakalarına gittim. Orada, hem görevimi en iyi şekilde yaptım hem de bizde bulunmayan, antrenman ve müsabakalarda sporcuların daha başarılı olmaları için bulunan tesislerin fotoğraflarını çektim. Oradan aldığımız bilgilerle Adana'nın spor kenti olmasını sağladık. Bu konuda hayli deneyimli kadrolara sahibiz. Bizlere fırsat verilmesi halinde Adana'da 60 branşta uluslararası faaliyet gerçekleştirebiliriz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler