Dünya Haberleri

DÜNYA

  Güney Kıbrıs'ı karıştıran fotoğraf

  hurriyet.com.tr
  04 Aralık 2009 - 09:31Son Güncelleme : 04 Aralık 2009 - 15:19

  Kıbrıs Rum yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas’ın Başkanlık Sarayı’nın duvarına kimliği belirsiz kişilerce kırmızı sprey boyayla “Kıbrıs Türk’tür” sloganı yazılması adada ufak çaplı bir krize neden oldu.

  Rum polisi, bugünlerde Lefkoşa’nın güneyinde Hristofyas’ın Başkanlık Sarayı’nın duvarı dahil altı noktaya “Kıbrıs Türk’tür” sloganını yazanları arıyor.         

   

  Yazıların Rum görevliler tarafından hemen silinmesine rağmen, konu bu fotoğrafla Fileleftheros ve Simerini gazetelerinin manşetine taşınmasıyla gündeme oturdu.

   

  Simerini gazetesi, sloganların, Başkanlık Sarayı’na kadar gelebilen ve istediklerini yapabilen “Türk casuslar” tarafından yazıldığını iddia etti.

  Polisin, şüphelilerin çoğunu saptadığını ve haklarında araştırma yapıldığını yazan gazete, uzmanların da yazının Rum mu yoksa Kıbrıslı Türkün mü elinden çıktığını incelediklerini kaydetti.

   

  Fileleftheros ise fotoğraflı olarak verdiği haberinde, sloganların yazıldığı noktaların, “Ay Demet” (Metehan) barikatından itibaren başlayıp “Lefkoşa eski Polis Müdürlüğü’nün” olduğu yere kadar ilerlediğini belirterek, bu durumun yazıları yazanların KKTC’den geçtiğini gösterdiğini iddia etti.

   

  Gazete, daha önce de böyle olaylarla karşılaşıldığı için Rum Başkanlık Sarayı etrafında ve genel olarak tüm Güney Lefkoşa’da devriyelerin artırılması talimatı verildiğini de yazdı.

   

  Güney Kıbrısı karıştıran fotoğraf

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı