« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş'ten Quaresma açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Ricardo Quaresma'nın gündemlerinde olmadığını söyledi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ taraftarının sevgilisi Portekizli yıldız Quaresma hakkında yöneltilen soru üzerine Şenol Güneş, "Quaresma gündemimizde yok. Şu anda çift forvete dönebiliriz ama orta sahaya da bağlı bu. Veli'nin gidişiyle budeğişebilir. Oyuncuları gördükçe kararlar vereceğim. Bazı maçlarda değişik şeyler deneyebiliriz oyuncu arayışlarımızla. 4-3-3'e ve 4-1-4-1'e dönebiliriz. Ama sisteme takılmaya gerek yok. Her oyuncu hücum ve savunma yapacak. Biraz önce Gökhan'a söyledim. Türkiye'nin en iyi savunmacısı sensin diye. Çünkü koşuyor. Bu sende varsa yapacaksın. Karşı kaleye atmaya çalışacaksın. Rakip atarken de engelleyeceksin. Karmaşık hale getirmeye gerek yok. İleride çift forvet oynayabiliriz. Orta sahada arayışlarımız olacaktır. 4-3-3 de oynayabiliriz, 4-1-4-1 de. Sisteme takılmaya gerek yok. Her oyuncu hem savunma hem hücum yapacak" dedi.

Kamp ve transfer çalışmaları hakkında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunan Güneş, şunları söyledi:

Güneşten Quaresma açıklaması

'DEFANSA VE FORVETE TAKVİYE YAPACAĞIZ'
Eldeki kalecileri değerlendireceğiz. Daha çok defansa takviye yapma planımız var. Ersan takımda, Atınç gitti. Bir tane stoper alınması gerekiyor. Durum olursa ikinci bir stoper de olabilir. Defansın sağ tarafına bir oyuncu aldık. Stoper bölgesinde fazlalık var ama beklentilerin altında.
Demba Ba, başarılı bir sezon geçirmişti. Golcü olarak katkı yaptı. Mustafa, Cenk ve Ömer’i değerlendireceğiz. Forvet alırken hata yapmak istemiyoruz. En iyisi olsun istiyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor.
Veli’nin geçen sezondan bir sakatlığı bulunuyor. Ameliyat oldu. Beklenen sonucu alamadı. Beklentimiz Veli’nin dönmesi yönünde. Atiba’nın ciddi bir sakatlığı yok. Kontrollü bir şekilde çalışıyor. İçimizden oyuncu çıkaracağız. Yetmezse dışardan transfer yapacağız. Gidenler olabilir, kalanlar olabilir.
Cenk, Mustafa ve Ömer’in farklı meziyetleri var. Kendilerini nasıl değerlendireceğiz diye düşünüyorum. Demba Ba, golcü olduğu kadar top saklıyordu ve orta saha ile bağlantı kuruyordu. Kafa hakimiyeti vardı.

STAT KONUSU; "EN KÖTÜ 6 MAÇ..."

"Stat ile ilgili Başakşehir daha çok görüşmeleri yaptı. Bu haftasonu kesin karar verilecek. 4 maçlık bir anlaşma konuşuluyor. Ekim'in orta veya sonu deniliyor. Çatı yapılacak ve sonrasında çim ekimi girecek. Bu konu mental olarak etkiliyor. Psikolojik olarak bunu aşmak için çalışacağız. Başakşehir Stadı'nda 4 maç dediler. En kötü 6 maç deniliyor."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz