Spor Güneş'e sürpriz teklif
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş'e sürpriz teklif

YEREL HABERLER GÜNEŞ'E SÜRPRİZ TEKLİF

Yönetime veda ziyaretinde bulunan Şenol Güneş’e süpriz bir teklif yapıldı. Başkan Aktuğ, “Seni biz göreve Futbol A.Ş’nin başına geçirmek için getirdik. Ama sen sahaya indin. Şimdi de istifa ettin. Gel, yeniden sana teklif ettiğimiz ilk göreve dön” önerisi getirildi.

Ancak Şenol Güneş’in dün yapılan bu öneriye, “Teknik direktörlükten istifa ettikten sonra böyle bir göreve gelmem kesinlikle uygun olmaz. Bu nedenle size teşekkür ediyorum fakat kabul edemem” karşılığını verdiği belirtildi.

ALMANYA’DA SONUÇ YOK UMUT FRANSA

Yeni teknik direktör arayışı içindeki Trabzonspor yöneticileri Almanya’daki temaslarını sona erdirdi ve Fransa’ya geçti. Almanya’da önce Augenthale ile bir araya gelip anlaşamayan, ardından Klaus Toppmöller ile masaya oturan bordo mavili yöneticiler, ekonomik şartlar ve ağır sözleşme şartları nedeniyle kendisiyle anlaşmaya varamadı. Bunun üzerine Mathias Sammer ile görüşüldü. Bayern Leverkusen ile anlaşma aşamasında olan Sammer ile de yapılan görüşmeler de sonuçsuz kaldı. Bordo mavili yöneticiler, “Almanya’da teknik adamlar en az 1 milyon ile 1,5 milyon euro arasında para istiyorlar. Bu rakamlarla anlaşmak mümken değil” yorumunu yaptılar.

FERNANDEZ KAÇTI

Almanya’da beklenen sonuç çıkmayınca yöneticiler Fransa’ya geçti. Fransa’da ilk görüşülmesi düşünülen isimlerden biri olan Fernandez’in Katar’da bir takımla anlaşması sonucu listeden çıkarıldı. Yöneticiler Paul Le Guen ve Deschamps’ın nabzını yokladıktan sonra bu kez geçen sezon Real Sociedad’ı çalıştıran Reynold Denouix ve Valit Halilhodziç ile masaya oturacak. 2002 Dünya Kupası’nda Senegal’i çalıştıran Bruno Metsu ise son yıllarda düşüş göstermesi nedeniyle listeden çıkarıldı. Trabzonspor yöneticileri, Fransa’daki temaslarından bir sonuç çıkaramazsa, tekrar Almanya’ya dönüp Mathias Sammer ile Türkiye’ye dönmeyi planlıyor.

2 YARDIMCI TÜRK OLACAK

Trabzonspor’u çalıştıracak yabancı teknik direktörün yanına en az 2 Türk yardımcı verilmesi planlanıyor. Bunun için Olimpik Milli Takımı çalıştıran ve başarılı olan Turan Mesci, Ümit Milli Takım Yardımcı Antrenörü Tolunay Kafkas ve Lemi Çelik’in isimleri geçiyor. Başkan Atay Aktuğ, kendisine önerilen tüm isimleri bir süzgeçten geçirdikten sonra en yararlı olabilecek iki ismi tercih edeceğini vurgulandı. Aktuğ, hedeflerinin, Türk yardımcıların teknik direktörün tecrübelerinden yararlanarak gelecekte Trabzonspor’u çalıştırabilecek aşamaya gelmelerini sağlamak olduğunu ve isimleri buna göre tesbit edeceklerini de vurguladı.

3 FUTBOLCUYA EKSTRA CEZA

Bordo mavili yöneticiler, Sivasspor ve Vestel Manisaspor yenilgilerinden dolayı tüm takıma 30’ar milyar lira para cezası verirken, Erdinç, Celalettin ve Yattara’ya ise ayrıca ceza verileceği öğrenildi. Yattara’nın özel yaşamına dikkat etmemesi ve form düşüklüğü, Celalettin’in de büyük bir form düşüklüğü gösterip, kendisine dikkat etmemesi nedeniyle cezalandırılacakları belirtildi. Erdinç Yavuz’a ise Vestel Manisaspor maçında yaptığı hareketler nedeniyle ağır para cezası verilmesi düşünülüyor. Cezaların 5 milyar lira ile 10 milyar lira arasında kesileceği de vurgulandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle