« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş zaman istedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş 3-0'lık Ankaragücü galibiyeti ardından açıklamalarda bulundu.

HABER: ÖMÜR AVCI - YUNUS EMRE SEL
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ankaragücü'nü 3 - 0 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, kendisi için yoğun bir 6 gün geçirdiğini belirterek, "Takımı ve şehri tanımaya çalıştım. 3 yıl az bir zaman değil. Bugün rakibin etkili atağı yoktu. Takım savunması adına kontrollü oynamamız sevindirici. Düşündüğümüz anlamdaki futbol anlayışının sahada olmadığını düşünüyorum ama oyunun belli bölümlerindeki performans beni sevindirdi. Takım oyunu bazında bazı bölümlerde hatalar vardı. Onları konuşacağız. Taraftar oyuncu bütünlüğü çok önemliydi. Onu da hissediyorum ama yeterli görmüyorum. Kırgınlıklar var. Oyuncuların kırgınlıkları var. Zamana ihtiyacımız var. Sabır kelimesini artık çok fazla kullanmak istemiyorum ama buna ihtiyaç var. Düşünceleri doğru olan bir camia yaratabilirsek bizim futbol hamurumuz üst seviyede, başarıyı yakalarız" dedi.

Güneş, Song'un kaptanlığı konusundaki bir soruyu yanıtlarken de şunları söyledi: "Song tecrübeli ve liderlik vasfı var. Medya ilişkilerinde olumsuzluğu vardı. Ama her oyuncunun yanlışını konuşursak burada hiçbir oyuncu kalmaz, biz de kalmayız, medyadan da bir kişi kalmaz. Sadece Song'u değil, 4 oyuncuyu kaptan yaptım, onlar kendi aralarında sıralama yaptılar."

Güneş, oyuncuları tek tek değerlendirmeyeceğini de ifade ederek, "Kimin hangi mevkide oynadığı değil takımın ne yaptığı önemli. Takımın bir parçası oldukları anlayışını onlara vermek lazım" diye konuştu.

TARAFTAR İSTEDİ TAKIM SAHAYA DÖNDÜ

Karşılaşmanın ardından Trabzonsporlu futbolcular hemen soyunma odasına gidince taraftarların tepkisiyle karşılaştı. Bordo - mavili oyuncuların galibiyetlerden sonra gelenek haline gelen kolbastı oynamasını bekleyen taraftarlar tribünleri terk etmedi ve yaklaşık 10 dakika süreyle tezahürat yaparak takımı tekrar sahaya çağırdı. Bordo - mavili oyuncular eşofmanlarını giydikten sonra teknik direktör Şenol Güneş'in isteği üzerine tekrar sahaya çıktı ve taraftarları selamladı ancak kolbastı oynamadan yeniden soyunma odasına döndü. Bu sırada sahaya giren bir taraftar da özel güvenlik güçleri tarafından saha dışına çıkarıldı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler