« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş yüzünü gösterdi

Hugo Broos ile yollarını ayıran bordo mavililerde dördüncü Şenol Güneş dönemi dün resmen başladı.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR, 4. KEZ ŞENOL GÜNEŞ İLE ANLAŞTI -WEBTV

Şenol Güneş Trabzon'da coşku ile karşılandı -Galeri

BELÇİKALI teknik adam Hugo Broos’la yollarını ayıran Trabzonspor, görkemli bir törenle eski futbolcu ve hocası Şenol Güneş’le 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Dördüncü kez bordo mavili takımın başına getirilen Şenol Güneş için başkan Sadri Şener, yeni hocalarının takımda tek yetkili olduğunu söyledi.
Arkasında Şenol Güneş’in, Trabzonspor formasıyla çıktığı bir maçtaki fotoğrafının yer aldığı masanın önünde yapılan törende hocalarıyla bağlarını hiçbir zaman koparmadıklarını söyleyen Şener, “İyi olmayan bir dönemimizde görevi kabul etti. Bundan sonra güzel işler başaracağız” dedi.
Güneş ise imza töreninde oluşan atmosferi görünce duygulandığını söyledi. Bir aile olarak hep birlikte olduklarını söyleyen tecrübeli hoca, şöyle devam etti: “Beklentilere cevap vermek için geldim. Ben bir Trabzonsporluyum. Bu kulüpte hem antrenörlük, hem de futbolculuk yaptım. Daha sonra kader bizi başka yerlere götürdü. Dünyayı dolaşsanız da geleceğiniz yer bellidir.  Trabzonlular’ın beklediği tüm işleri yapmak için buradayım.”

Vali de törene katıldı

ŞENOL Güneş’in imza törenine Vali Dr.Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Başkan Sadri Şener, eski başkanlardan Özkan Sümer, Ahmet Celal Ataman ve Salih Erdem, Divan Kurulu Başkanı Ali Özbak, alt kurul üyeleri ve camianın önde gelen isimleri de katıldı.

Kadro dışı kalanlar affedildi

TRABZONSPOR  yönetimi Kasımpaşa yenilgisinden sonra kadro dışı bırakılan Song, Sylva, Gökhan, Engin ve Egemen’i affetti. Başkan Sadri Şener, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, “Hocamız Şenol Güneş’ten gelen öneri, yönetimimizce kabul edilmiştir” dedi. 5 futbolcu dün akşam yapılan idmana katıldı.

4. DÖNEMİ

Şenol Güneş, teknik direktörlük hayatında Trabzonspor ile dördüncü kez sözleşme imzaladı. Bordo-mavili takımın teknik adamı, 1988-89 döneminde Werner Biscup, 1993-94 döneminde George Leekens, 2004-2005 sezonunda da Ziya Doğan'ın yerine göreve gelmişti.

Trabzonspor'da kaleci olarak forma giydiği yıllarda 6 şampiyonluk yaşayan Şenol Güneş, 1998-99 sezonunda Trabzonspor, 1989-92 yıllarında Boluspor, 1992-1993 sezonunda İstanbulspor, 1993-1997 sezonunda Trabzonspor, 1997-98 sezonunda Antalyaspor, 1998-99 sezonunda Sakaryaspor'da görev yapmıştı.

Güneş, 2000 yılında göreve getirildiği (A) Milli Futbol Takımı'nda, 2002 yılında Dünya üçüncülüğü başarısı yaşadı. 6 Mart 2004'te milli takımdaki görevinden ayrılan Güneş, 2004-2006 yılları arası Trabzonspor'u tekrar çalıştırdı.

FC Seoul takımında 2 yıldır görev yapan deneyimli teknik adamın, Güney Kore Kulübü ile sözleşmesi geçen ay sonunda sona ermişti.

Uzun süredir şampiyon olamayan Trabzonspor, Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünde, 1995-96 sezonunda bu özleme son vermeye çok yaklaşmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz