Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş yeniden doğdu

Vakıfbank Güneş Sigorta, Ümit Sokullu’nun hakemliğe veda ettiği randevuda Eczacıbaşı Zentiva’yı 74 dakikada yıkıp, galibiyetle tanıştı. Elif, Nikoliç ve Grün gözdoldurdu.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
GÜNEŞ, Eczacıbaşı maçında yeniden doğdu. Aroma Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nde Vakıfbank Güneş Sigorta, Eczacıbaşı Zentiva’yı 3-0 yenip galibiyetle tanıştığı üçüncü maçında gerçek kimliğini buldu. Nikoliç ile çok iyi servisler attı, defansta inanılmaz topları çıkardı. Bloklarda etten duvar ördü. Hücumda Grün, Nikoliç, Maculewicz ve Gözde ile toplar öldürdü. İki yenilginin acısını çıkartırcasına oynadığı oyun tek kelime ile muhteşemdi. Eczacıbaşı Zentiva’ya gelince; sakatlıkları süren oyuncuların yokluğunu büyük ölçüde hissetti. Servisleri Nihan üzerine yığmayıp, savunmada ve hücumda gününde olan Nikoliç’in üzerine atmış olsalardı, rakiplerini zorlayabilirlerdi. Hücumda sadece Mirka’nın çabaları vardı. Vesna, Esra ve Neriman günlerinde değillerdi.

Öte yandan Voleybol Federasyonu Başkanlığı’na adaylığını koyan hakem Ümit Sokullu son kez maç yönetti. Eczacıbaşı Zentiva Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile Vakıf Güneş Sigorta Başkanı İlker Aycı, Sokullu’ya voleybola verdiği emeklerden dolayı birer plaket takdim etti.

SALON: Haldun Alağaş

HAKEMLER: Ümit Sokullu (****), Suat Carlı (***)

VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA: Elif (****), Nikoliç (****), Duygu (***), Grün (****), Gözde (***), Maculewicz (****) (Nihan-libero ***, Serpil *, Deniz *)

ECZACIBAŞI ZENTIVA: Esra (**), Gökçen (**), Neriman (*), Mirka (***), Vesna (**), Naz (**) (Merve-libero *, Seda *, Selime *)

SETLER: 25/17, 25/17, 25/22 SÜRE: 74 dakika (22-24-28)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler