ERZURUM HABERLERİ

Güneş Vakfı’nda Doğu Anadolu’da Modern Hayvancılık Ve Ürünleri Konferansı

IHA
24.10.2015 - 13:45Son Güncelleme :

ERZURUMLU İŞADAMI ABDULLAH BÜÇGE

IHA

Güneş Vakfı’nın geleneksel konferans etkinliklerinin bu haftaki konuğu, Doğu Anadolu’da Modern Hayvancılık ve Ürünleri isimli konferansıyla, Erzurumlu iş adamı Abdullah Büçge oldu.
Kandilli yolunda yapmış oldukları modern hayvancılık yöntemleri ile süt ürünleri yapma ve üretme konusunda başarılı bir iş ortaya çıkaran iş adamı Büçge, Doğu Anadolu’da yaygın olan hayvancılığın, daha modern yöntemlerle ve organik bir tarzda yapılması gerektiğini söyledi.
Büçge, bölgede sanayi kurumlarının olmamasının bir dezavantaj olduğunu ifade etmesine rağmen, otlak ve meraların bolluğunun hayvansal üretimi çok daha fazla arttırması gerektiğini söyledi.
Teknik yöntem ve usullerle, süt üretimini arttırmayı ve organik yollardan süt elde edilmesini büyük ölçüde başaran Büçge, bu uygulama yöntemi ile bölgede organik süt üretimi ve tüketiminin arttırılmasına işaret etti.
Organik süt üretiminin yaygınlaştırılması için oldukça hijyenik ve modern aletler kullanılması gerektiğini söyleyen Büçge, bu şekilde üretilen sütlerin insan sağlığı için daha faydalı olduğunu ifade etti.
Erzurum’da işlenebilir sütün azlığına dikkat çeken Büçge, bu rakamın arttırılması gerektiğini söyledi. Büçge, “Bölgemizde hayvancılığın giderek azaldığı bir gerçektir. Bahsettiğimiz süt üretim teknikleri ve organik üretimi artırmakla, hayvancılığın bölge ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağı bilinmektedir. Bu nedenle devlet-özel sektör işbirliği ile bölge hayvancılığının geleceği garanti altına alınmalıdır.
Kendi kendine yeten ve ihraç eden bir yerel hayvansal üretimi için Erzurumlu iş adamlarına büyük görevler düşmektedir.” Diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Güneş Vakfı’nda Doğu Anadolu’da Modern Hayvancılık Ve Ürünleri Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güneş Vakfı’nda Doğu Anadolu’da Modern Hayvancılık Ve Ürünleri Konferansı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   14:49
  • Akşam
   17:07
  • Yatsı
   18:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı