Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş:Uzaklık dezavantaj

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, gruplarındaki Brezilya, Kostarika ve Çin'in Türkiye'den uzak olmasının kendileri için dezavantaj olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde, basın mensupları ile  bayramlaşan Güneş, gruptaki ülkelerin çok uzak olduğunu hatırlatarak, "Bu onları izleme imkanımızı azaltıyor. Avrupa takımı olsalardı, onları daha rahat izleyebilirdik. Her zaman şunu demişimdir ki, rakibimiz güçlü kuvvetli olabilir, ama tanıdık bildik rakipler olsun. Dünya Kupası'nın düzenlendiği ülkeler Japonya ve Güney Kore de uzak. Burada fazla taraftar topluluğu görme şansımız az." dedi.

REVİZYON ŞART

Dünya Kupası'nın ardından kadroda revizyon yapılması gerektiğini ifade eden Güneş, "Ancak bu, (al şunu at bunu) şeklinde olmayacak. Kendileri gelip takıma girecekler, kendilerini gösterecekler. Nihat ve Yıldıray örneğinde olduğu gibi" diye konuştu.

Bazı kişilerin, milli takımın başında bulunmasından rahatsız olduğunu ileri süren Güneş, "Birileri bizi beğenmiyor. Bunu saygı ile karşılıyorum. Aleyhimde yazılanları bir veya iki defa okuduktan sonra, artık o tip yazı yazanları daha okumuyorum. Benim için önemli olan yazılar değil, işimdir. Milli takımda koyduğumuz futbol ortada, bir gün bu yanlışlarını anlayacaklardır."dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz