« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş tutulması

Suns, lige şahane bir başlangıç yapmıştı. 9 maçta 8 galibiyet alırken ligin en yüksek sayı ortalamasını tutturmuşlardı 112 ile...

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Son şampiyon Lakers deplasmanına gelirken ceplerinde iki de büyük zafer vardı Celtics ve Heat önünde kazanılmış... Velhasıl geçen gece Lakers, Suns’a “biraz ağır olun arkadaşlar” mesajını çok acı bir şekilde iletti: 121–102. 

Kobe’nin 29 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olduğu gecede Lakers uzunları Suns’ın pota altını cehenneme çevirdi. Bynum, 26 sayı, 15 ribaundla oynarken, Odom, 12 ribaund, 8 sayı, 7 asistle Suns’ın gecesini kararttı. Koçlar, ponpon kızlar ve hakemler hariç sahadaki 24 kişinin de bir şekilde sayı yapmayı becerdiği maçta Suns oyun kurucusu Nash geceyi sadece 5 asistle tamamladı. Belirtmek gerek, “yorgunluk” eğer maç kaybetmek için geçerli bir mazeretse, son 10 günde 7 farklı şehirde maç yapan Suns’ın bu bahanenin arkasına saklanmak en büyük hakkıdır.

Doğu Konferansı’nın iddialı abileri Cleveland ve Miami arasındaki maç, LeBron James–Dwayne Wade düellosuna dönüşürken, kazanan James ve Cleveland oldu: 111–104. James’in 34 sayı ve 7 asistle artık standartlaşan performanslarından birine şahit olduğumuz gecede Wade 36 sayı ve 5 asistle oynadı.

İyi basketbolcu kötü kumarbaz

ÜÇ kez All-Star seçilen emekli oyuncu Antoine Walker’ın başı Las Vegas kumarhaneleriyle dertte. 800 bin dolardan fazla bir borç batağında olan eski iyi basketbolcu ama kötü kumarbaz Walker, mahkemeden mahkemeye koşmakta. 30 Kasım’a kadar avukatları eyalet savcısı ve kumarhanelerle anlaştı anlaştı, yoksa Walker’ı bu kez hapishanede izleyebiliriz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz