« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş: Quaresma ile hiçbir sorunumuz yok

Quaresma’nın oynamadığı için mutsuz olduğu iddalarını yalanlayan Şenol Güneş "Quaresma ile ilgili hiçbir sorunumuz yok, daha üç gün önce konuştum. Quaresma, Sporting karşısında ilk 11’de oynayacak, şimdi bütün sorunlar bitti mi? Böyle düşünmeyelim. diye konuştu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’ın Sporting Lizbon ile bu akşam oynayacağı UEFA Avrupa Ligi H Grubu 2. maçı öncesinde teknik direktör Şenol Güneş ve futbolcu Ricardo Quaresma basın toplantısı düzenledi.

Teknik direktör Şenol Güneş ve Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’nın açıklamaları şu şekilde:

Güneş: Quaresma ile hiçbir sorunumuz yok
ŞENOL GÜNEŞ: "KAZANDIĞIMIZ ZAMAN AVANTAJ YAKALAYACAĞIZ"
"Grupta ikinci maçımızı oynayacağız, üç takım da iddialı ve bu yarışın içerisinde gözüküyor. Bu akşam oynayacağımız maç çok önemli ve kazandığımız zaman da avantaj bize geçecek. Çok deneyimli bir teknik adamları var, bu yıl da iyi transferler yaptılar ve Portekiz’de Benfica ve Porto’nun önüne geçmek istiyorlar. Biz de iyi bir takımız ve gücümüzü Sporting karşısında göstermek istiyoruz. Bütün oyuncularım iyi bir şekilde çalışıyor, sabırlı oynayacağız. Rakibimizin ilk maçta kaybetmesini baz almıyoruz, çünkü Sporting çok iyi bir takım ve buraya farklı bir motivasyonla geldiler. Sporting, sahasında aldığı yenilgiyi bize karşı telafi etmek isteyecektir"

"QUARESMA İLE HİÇBİR SORUNUMUZ YOK"

"Quaresma’nın mutsuzluğu konusunda bana bir bilgi gelmedi, dün antrenmanda da gayet neşeliydi. Şu anda da onunla ilgili bir sorunumuz yok. Serdar oynamıyor şu anda üzülmüyor mu, niye Serdar’ı yazmıyorsunuz o zaman. Biz işimizi yapıyoruz, bize saygı gösterin. Motta çok iyi çalışıyor, üzülüyorum ama konu bu değil. Quaresma ile ilgili hiçbir sorunumuz yok, daha üç gün önce konuştum. Quaresma, Sporting karşısında ilk 11’de oynayacak, şimdi bütün sorunlar bitti mi. Böyle düşünmeyelim."

"OYUNCULAR AVRUPA’DA DA KONUŞULMALI"
"Beşiktaş, geçen sezon Avrupa’da başarılı oldu. Biz, şu anda gerçekten zor gruptayız ve gruptan çıktığımız zaman daha güvenli bir takım olabileceğiz. Her geçen dün daha iyiye gidiyoruz ama sorunlarımız da var, bu sorunları da ortadan kaldıracağız. Ben, oyuncuların Avrupa’da konuşulan oyuncular arasına girmesini istiyorum. Hem kendilerini hem de takımı büyütmelerini istiyorum."

Teknik direktör Şenol Güneş kendi kalesine goller attığı için eleştirilen Tosiç’e sahip çıkarken "attığı gollerden Fenerbahçe maçında attığı gol daha güzeldi. Direk kaleye net bir vuruş yaptı" diye espri yaptı.
Deniz Çoban’ın hakemliği bırakması ile bir şeylerin değişip değişmeyeceği sorusuna ise "hiç bir şey değişmez" diye cevap verdi.

Güneş: Quaresma ile hiçbir sorunumuz yok
RİCARDO QUARESMA: "BÜYÜK BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ"
"Bu akşam büyük bir maç oynayacağız. İki büyük takım karşılaşacak. İkisi takımda kazanmak isteyecek. Bu maçı kazanırsak büyük bir adım atıp önemli bir avantaj yakalayacağız. Maça İyi ve hazır durumdayız. Çok iyi bir atmosfer var takım içerisinde. Bir birlik beraberlik var. Büyük bir mutluluk yaşandı. Oynamadım ama takım arkadaşlarımın duyduğu mutluluğu paylaşarak ortak oldum. Bu mutluluk dışarı yansıdı ve bende bundan dolayı mutlu oldum.

"Bu akşamki maçla ilgili büyük bir beklenti var. Karşımızda çok iyi bir takım ve çok iyi bir teknik direktör var. Bunlar bizim için motivasyon sebebi. Burası bizim sahamız ve rakibimizin burada puan almasına izin vermemeliyiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz