Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş: Performansımız düşüktü

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere karşısında kendi oyunlarının çok altında bir performans sergilediklerini ve sahada istedikleri sonucu alamadıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Güneş, golsüz sona eren karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, maçtan önceki gerginliğin zaman zaman sahaya yansıdığını ifade ederek, ''Çalıştık, coşkumuz vardı. Ancak bunlar sahada öne çıktı. Akıl ise geride kaldı. Kendi oyunumuzun çok altında oynadık. İlk yarıda pas hataları yapıp rakibe kontraatak şansı verdik'' dedi.

Karşılaşmanın 40. dakikasından sonra toparlanıp istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını anlatan Şenol Güneş, soyunma odasına giderken futbolcular arasında yaşanan gerginliğin, gündemi ve motivasyonlarını bozduğundan yakınarak, ''Soyunma odasına giderken yaşanan kavga maalesef gündemi değiştirdi. Biz soyunma odasına geldiğimizde eksiklerimizi konuşacağımıza, olayları konuştuk'' diye konuştu.

İkinci yarıda skoru değiştirme istekleri olduğunu, ancak tempolarının altında oynadıklarını kaydeden Güneş, şunları söyledi:

 ''Rakibimiz de bundan yararlandı. Muhteşem seyircinin önünde futbol oynamaya çalıştık. Zor maçtı, kazanmak istiyorduk, ama olmadı. Benim ekibim futbol oynamaya çalışıyor. Zaman zaman fair-play dışı yakıştırmalardan rahatsızlık duyuyoruz. Bugün istediğimizi alamamamıza rağmen taraftarlarımız son derece centilmendi.''

Basın mensuplarının, ''İngiltere'ye bugüne kadar gol atamamamız ve galip gelemememiz bir baskı yarattı mı'' sorusuna Güneş, ''Tabii, bu baskıyı zaman zaman yaşadık. Yan etkileri gidermek için çeşitli çalışmalar yaptık. Ama gerek İngiliz medyasının yayınları, gerekse bu konular nedeniyle zaman zaman zorlandığımız oldu. Yani, aşırı isteğin oyunumuza etkisi oldu'' yanıtını verdi.

Güneş, bir İngiliz gazetecinin, ''Maçta 2 penaltı pozisyonu vardı.Biri sizin, biri de İngiltere'nindi. Hakemin yönetimi hakkında ne düşünüyorsunuz'' sorusunu da ''Hakem hakkında yorum yapmak istemiyorum. Maçı herkes izledi. İngiliz ve Türk medyası da izledi. Onların bu konuda gerçekleri yazması yeter. Zaten şu andaki konuşmalarımızın maçın sonucuna hiçbir katkısı olmayacak'' diye yanıtladı.
   
''PORTEKİZ'E GİTMEK İSTİYORUZ''
   
Şenol Güneş, artık bu karşılaşmanın geride kaldığını ve geleceğe bakmak zorunda olduklarını ifade ederek şöyle konuştu:

''Biz elemelerden Portekiz'e gitmek istiyoruz. Bunu başaracak güçteyiz. Büyük oyuncular ve takımlar, böyle kaybettikten sonra ayaktakalabilenlerdir. Daha önce de bu durumu yaşamıştık. Artık rakibimizi bekleyip elemelere hazırlanacağız.''

Bir soru üzerine Güneş, İngilizlerin bugün çok iyi oynamadığını, kendilerinin kötü olması nedeniyle sonucun böyle olduğunu söyledi.

Tugay'ın Milli Takım'ı bırakıp bırakmayacağıyla ilgili bir soruya da tecrübeli teknik adam, ''Tugay'ın bırakıp bırakmama konusunu şimdi gündeme getirmek istemiyorum. Şimdi üzülme hakkımızı kullanıyoruz. Birgün bu devam etsin. Sonra bu konuyu düşünürüz'' diye yanıt verdi.
   
IŞIKLAR SÖNDÜ
   
Şenol Güneş'in basın toplantısı sırasında, toplantı odasının ışıkları söndü.

Güneş, bir süre kameraların ışıklarıyla basın toplantısını sürdürürken, ''Bakın şimdi ışıklar söndü. Bunlar insanın motivasyonunu bozuyor ve dalgalanmalar yaşıyorsunuz. Bizim de İngiltere karşısında yaşadığımız düşünce dalgalanmaları nedeniyle oyunumuz etkilendi'' dedi.

Bu arada, basın toplantısının ardından bir taraftar, Şenol Güneş'e, Kütahya'dan getirdiği kırmız-beyaz renkte ve üzerinde Türk Bayrağı olan bir vazo armağan etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz