Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş patlaması

YÖNETİME: Bilgim dışında transfer yaptılar. FEDERASYONA: Gücünü bizim üzerimizde deniyor.FUTBOLCULARA: Takımı basamak olarak görüyorlar. TARAFTARA: Küfretmek, bize ne kazandırır?

Ömür AVCI/DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Şenol Güneş, uzun süren sessizliğini düzenlediği basın toplantısıyla bozdu ve yönetimden taraftara, futbolcularından medyaya kadar herkese sert mesajlar verdi. “Son dönemde spekülasyonların hem kulübün genel durumunu, hem de takımın huzurunu etkilediği gerekçesiyle basın toplantısı yapma ihtiyacı duydum” diyen deneyimli teknik adam şöyle devam etti:

Rakiplerin gerisinde olduğumuz gerçek

“Esasında Trabzon’un her sezonu zor geçmiştir ancak bu sezonun daha da zor olacağını düşünüyorum. Eski ve yeni yöneticilerin dargın, kavgalı, camianın ortak insanlarının öfkeli olduğu, kin ve nefretin bulunduğu yerde sevgi olur mu? Ekonomik gücü belli, rakiplerinin her zaman gerisinde olan bir takımız. Bu gerçeği asla inkar etmeyelim. Oyuncuların takımı basamak görmeye başladığı, başka kulüplerin bize karşı fırsatçı olduğu bir dönemi yaşıyoruz. TFF ile sorunlar yaşayan, TFF’nin gücünü üzerimizden göstermeye çalıştığı bir dönemdeyiz.

Maç kaybederiz ama onurumuzu asla

Kombine satmakta zorluk çeken, gol kralını kaybeden, iyi oyuncularını tutamayan, aldığı oyuncuları satamayan, teknik adamı cezalı, cezalı olduğu için hatalı, sahası 3 maç kapalı bir takımız. Ligde, Avrupa’da ne yapacağımızın endişesini taşıyan bir kentin insanlarıyız. Kadro değişiminin bizi olumsuz etkilediği bir gerçek. Oyuncularımızı kaybettik, maç kaybettik ama asla cesaretimizi ve onurumuzu kaybetmeyeceğiz. Sahaya giren bir futbolcuya küfretmek, yuhalamak bize ne kazandırır? Sahip çıkmadan başarı gelmez.”

Bilgim dışında transfer yapıldı

Şenol Güneş, “Bilginiz dışında transfer yapıldı mı?” sorusuna “Evet, rakamsal olarak ve oyuncu alınışı olarak bilgim dışında oyuncu alındı. Ama şikayet etmek yerine kabul edip çözmek veya gitmek durumundasınız” yanıtını verdi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz