Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş parlıyor

Sarı kırmızılı ekip, Tenerife karşısında ilk 2 seti önde geçti. Nefeslerin tutulduğu 3. seti 39-37 yitirdi. Neslihan ve Aysun’un çabalarıyla B Grubu’nda zirveye oturdu.

METİN GÖRGÜN
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Voleybol Bayanlar Şampiyonlar Ligi B grubu 2. maçında Vakıfbank Güneş Sigorta sahasında, 2 yıl önce şampiyonluğa ulaşan İspanya’nın Tenerife takımını nefes nefese geçen bir mücadele sonunda 3-2 yendi. İki ayrı V.Güneş Sigorta seyrettik. İlk iki sette bu ligin favorisi görünümündeydiler. Birçok kez maç sayısı attıkları 3. seti 39-37 kaybedince, hazıfazlardan silinmeyecek güzelikte bir 4. set seyrettik.

5. sete başladık ve de gerçek kimliğimizle mücadele ederek kazandık. Aysun, blokta devleşirken, Neslihan smaç servisleri ve hücumdaki etkinliğiyle sonucun lehimize dönmesini sağlayan isimler oldular. Gözde, takıma çok iyi uyum sağlamış durumda. Iryna’nın çabuk pasları ona yaramış. Iryna yorulmadan önce gerçekten çok iyi oynuyor. Vakıfbank’taki en önemli değişiklik, oynama istekleri ve kazanma hırsları üst seviyelerde olmasıydı. Bu da takım oyununa çok olumlu yansıyor.

Tenerife takımı geçen yılın Avrupa 3’üncüsü olan başarılı bir ekip. ‘Bu galibiyet bu kadar stressiz de alınabilirdi’ diyenlere hatırlatılır. Çok önemli bir maçı daha galibiyetle kapatan Güneş Sigorta grubunda liderliği otururken, final oynama hedefine emin adımlarla gidiyor.

SALON: Haldun Alagaş

HAKEMLER: Volodymyr Biber (Ukrayna) ***, Ravil Samedov (Rusya) ***

VAKIFBANK G.SİGORTA: Iryna (***), Deniz (***), Gözde (***), Aysun (****), Neslihan (****), Dos Santos (***) (Libero Necla ****, Ebru **, Solipiwko *, Elif **)

M.TENERİFE: Doganjic (***), Golubovic (***), Melean (***), Pavlova (***), Visser (***), De Carne (****) (Libero Lopez **, Ammari *, Rordiquez **, Dorta *)

SETLER: 25-14, 25-22, 37-39, 20-25, 15-12 SÜRE: 113 dk (19, 26, 36, 19, 13)

Bunları da Beğenebilirsiniz