« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş: 'Maçın hakkı bu değildi'

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-0'lık sonucun maçın hakkı olmadığını, normal sonucun beraberlik olabileceğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Güneş, Fenerbahçe'ye karşı 1-0'lık yenilgiyle sona eren maçın ardından  yaptığı değerlendirmede, sahalarında oynadıkları maçı kazanmak istediklerini  belirterek, “Kayıp puanlarımız fazlaydı ve üst sıralara çıkmayı istiyorduk.  Düşündüğümüz oyun anlayışı ilk yarı yoktu. Rakibimiz de çok iyi oynamadı ama  akıllı oynadı. Orta sahayı kalabalık tuttu. Kaybedilen top sonrası pozisyonlar  buldular” dedi.

Oyunun ikinci yarısında kontrolü ele geçirdiklerini ifade eden Güneş,  şöyle devam etti: “Maç berabere giderken de yenik duruma düştüğümüzde de pozisyonlar  bulduk. Ama bunları gole çeviremedik. Tempomuz Trabzonspor'a yakışır bir tempo  değildi. Bana göre maçın hakkı 1-0 değildi, beraberlik normal bir sonuçtu.  Hakemin durdurmalarıyla kesik kesik bir maç oldu. Kaybedilen 3 puan üzüntü  verici. Yarışta, yakaladığımız havayı sürdürerek daha yukarı çıkmak için bu maç  önemliydi.”

Bazı eksikliklerinin olduğunu ve bunları oyuncularına aktardığını ifade  eden Güneş, “Fenerbahçe, bu oyuna rağmen liderse biz de yukarılara çıkabiliriz.  Eksikliklerimizi düzelteceğiz” diye konuştu.

Güneş maçın hakemi Bülent Yıldırım'ı tartışmanın çok iyi bir şey  olmayacağını kaydederek, “O da maçı izleyecektir. Futbolun akıcı oynanması  bakımından sıkıntı vardı. Ama biz yine de tempoyu arttırabilmeliydik. Her 3  dakikada oyunu durmak rakibin lehineydi. Bunu kötü niyetli mi yaptı bilmiyorum.  Onun kararını da biz vermiyoruz” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz