Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş: İçimizde Moldova'lı yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Teknik Direktörü, Moldova galibiyetinin birlik ve beraberliğin eseri olduğunu belirtip, <ı>‘‘Futbolcularımın gol sonrası bana koşması bizim tribünlerle olan kontağımızın güçlülüğünü gösteriyor’’ dedi.

Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Moldova galibiyetinin birlik ve beraberliğin eseri olduğunu söyledi. ‘‘İçimizde Moldova'lılar yok’’ ifadesini kullanan Güneş, ‘‘Gerek federasyon, gerek kulüpler ve basın, gerekse futbolcularla tek bir vücut olduk. Futbolcularımın gol sonrası bana koşması bizim tribünlerle olan kontağımızın güçlülüğünü gösteriyor’’ dedi.

Milli Takımın şahısların değil, ülkenin gururu olacağını belirten Güneş, ‘‘Bu amaçla yola çıktık. Yolumuzdan da kimse döndüremez. Moldova galibiyetiyle düğmeye bastık. Hedeflerimize ilerleyeceğiz. Bu takımı herkes çok beğenecek. Her türlü eleştiriye açığım. Önemli eksikliklerin olduğunu ben de gördüm. Dört dörtlük olmak için tüm imkanları seferber ettik’’ diye konuştu.

Forvette rakip markajının altında kaldıklarını kapalı oynayan rakibe karşı çarelerin bulunduğunu ifade eden Güneş şöyle konuştu: ‘‘Şu anda bir çok alternatif arayışlarım var. Cenk iyi niyetliydi. İlk maçı olduğu için heyecanlıydı. Biraz sabretmek gerekirdi. Bundan sonraki maçta önemli değişiklikler yapacağım. Ama iskeleti bozmayacağım.’’

Güneş sözlerini şöyle tamamladı: ‘‘Moldova'yı yenmek sıradan bir olay. Galibiyet herşeyin sonu olmamalı. Bunların sonu gelecek. Milli Takım'ın havasını içinde hisseden ve yüreğini ortaya koyan futbolcularla 2002 Dünya Kupası ve 2004 Avrupa Şampiyonası'na kalarak finallerin takımı olacağız. Türk futbolcusunun Avrupalı meslektaşlarından eksiği yok, fazlası var.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler