Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş geliyor

Trabzonspor yönetimi teknik patrona görevi bıraktırdı. Song, Sylva, Gökhan, Engin ve Egemen kadro dışı bırakıldı, takıma da para cezası verildi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’da Kasımpaşa mağlubiyetinin faturası ağır oldu. Yönetim kurulunun, ‘İstifa etmen şık olur’ dediği teknik direktör Hugo Broos yönetime, “Tamam bırakıyorum” dedi. İstanbul’da Sadri Şener başkanlığında toplanan yönetim kurulu, kaptan Egemen, Song, Sylva, Gökhan ve Engin’i kadro dışı bırakma kararı aldı.

Ruhsuzlukları beni üzdü

Başkan, “O kulübeye ben otursam bu takım Kasımpaşa’yı mağlup ederdi. Bu mağlubiyeti kabullenemiyorum. Futbolcuların ruhsuzluğu beni çok üzdü. Benim tespitlerime göre 5 futbolcu bundan sonra takımdan ayrı olarak çalışacak. Kaptanlığı ise Trabzon’a döndüğümüzde Tolga veya Tayfun’dan birine vereceğiz. Sylva bu sezon kaleye giden topların yüzde 90’ını içeri aldı.

Hoca ise yaptığı teknik hataların yanı sıra idari hatalar da yaptı. Deplasmana hiç maçtan bir gün önce gidilir mi? Bütün futbolculara maksimum cezayı kestim. Hem de bu para alacaklarından değil. Gelip kulübün hesabına nakit olarak yatıracaklar. Buna Ünal Karaman ve Caner Çuvalcıoğlu da dahil” diye konuştu.

Güneş eşyalarını topladı

Sadri Şener, teknik direktör Şenol Güneş’in bugün Güney Kore’deki eşyalarını toplayarak Trabzon’a geleceğini belirterek, “Onunla sürekli olarak görüşüyoruz. Yarın (bugün) takımı yardımcı antrenörler çalıştırır. Şenol Güneş’le anlaşmaya çalışıyoruz. O bizden biri.

Eğer yaptığımız bu radikal kararlarda işe yaramazsa biz burada durmayız. O zaman da ne gerekiyorsa yaparız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz