Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş gelene kadar Trabzon Karaman'a emanet

Trabzonspor yönetim kurulu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde teknik direktör Hugo Broos'la yapılan görüşme sonrası kulübün internet sitesi aracılığıyla bir açıklama yaptı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Hugo Broos'un yönetim tarafından görevden alındığının vurgulandığı açıklama şu şekilde:

"Sezon başından beri takımımızı çalıştıran teknik direktörümüz Hugo Broos'un gerek şehrimizin gerekse de ülkemizin şartlarına uyum konusunda çektiği sıkıntılar ve alınan başarısız sonuçlar nedeniyle karşılıklı görüşmeler neticesinde görevden alınmıştır. Yönetim kurulumuz kulübümüzde görev yapacak en uygun teknik direktörün belirlenmesi doğrultusunda arayışlarına başlamış olup, kısa sürede bu konuyu çözüme kavuşturmayı planlamaktadır. Yine kurulumuzca söz konusu ara dönemde şuandaki mevcut görevi ve sorumluluğu gereği Ünal Karaman'ın takımı hazırlaması yönünde karar alınmıştır."

KADRO DIŞI BIRAKILAN OYUNCULAR TAKIMDAN AYRI ÇALIŞACAK

Kadro dışı bırakılan oyuncular hakkında da yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Yapılan değerlendirme sonucunda takıma katkıları açısından büyük beklenti içerisinde olduğumuz oyuncularımız Egemen Korkmaz, Rigobert Song, Tony Sylva, Gökhan Ünal ve Engin Baytar'ın sezon başından beri ve özellikle de son maçtaki formsuzlukları sebebiyle bir süre özel çalışmaları uygun görülmüştür. Bu oyuncularımızın eski performanslarını kazanarak yeniden takıma katkı sağlaması yönündeki beklentimiz sürmektedir. Alınan karar gereğince gündeme gelen kaptanlık konusu ve kadrodan ayrı çalışacak olan oyuncular hakkındaki nihai karar yeni göreve başlayacak olan teknik direktörün tasarrufuna bırakılacaktır."

BROOS'UN TAZMİNATI YOK

Öte yandan bordo - mavili takımdaki görevine son verilen Hugo Broos'un sezon sonuna kadar olan alacaklarını kulüpten tahsis ettiği vurgulandı. Broos'un sözleşmesinde herhangi bir tazminat maddesinin bulunmadığı da belirtildi.

TAKIMIN BAŞINDA SAHAYA SPORTİF DİREKTÖR ÜNAL KARAMAN ÇIKTI

Bu arada bordo - mavili takımda daha önce saat 16.00'da yapılacağı açıklanan antrenman, 1 saat gecikmeli olarak yapıldı. Teknik direktör Hugo Broos'la birlikte yardımcısı Metin Diyadin de görevinden istifa ettiği için Sportif Direktör Ünal Karaman takımın başında sahaya çıktı. Antrenmana tüm futbolcular katılırken, Karaman saha içerisinde oyuncularıyla kısa süreli bir görüşme yaptı. Daha sonra ise kadro dışı bırakılan futbolcular takımdan ayrı olarak düz koşu yaparken, diğer futbolcular koşunun ardından koordinasyon çalışması gerçekleştirdi.



Bunları da Beğenebilirsiniz