DİYARBAKIR HABERLERİ

Güneş Enerjisi Projesi DTSO’da Tanıtıldı

IHA
14 Ekim 2015 - 16:25Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 16:26

İNGİLTERE ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ REFAH FONU KAPSAMINDA, DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE LİFENERJİ İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN “DİYARBAKIR GÜNEŞ ENERJİSİ KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ” TANITIM SEMİNERİ YAPILDI.

IHA

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Refah Fonu kapsamında, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Lifenerji işbirliğiyle gerçekleştirilen “Diyarbakır Güneş Enerjisi Kapasite Geliştirme Projesi” tanıtım semineri yapıldı.
DTSO konferans salonunda düzenlenen seminere, DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Metin Aslan, Mesut Altın, Lifeenerji temsilcileri Fırat Ezin, Ramazan Aslan ve işverenler katıldı. Burada konuşan Aslan, güneş enerjisi santralleri yatırımlarının, enerji nedeniyle yaşanan savaşların ortasında olunan bir coğrafyada, çok daha önem kazandığını belirterek, özellikle doğalgaz ve kömür gibi fosil yakıtların karbondioksit salınımına sebep olarak iklim değişikliklerine sebep olduğunu ifade etti.
Elektrik üretiminde, taşımacılıkta, endüstride fosil yakıtların kullanılması ve ormanların yok edilmesi gibi insan faaliyetleri nedeniyle sera gazı salınımının artmasının bir bütün olarak eko-sistem için ciddi riskler oluşturduğuna dikkat çeken Aslan, şunları kaydetti:
“Dünya Bankası tarafından finanse edilen Yenilenebilir Enerji Projesi değerlendirme dokümanına göre Türkiye zengin yenilenebilir enerji kaynaklarına sahip. Güneydoğu Anadolu Bölgesi 1.460 kWh/metrekare yıl, yıllık güneş ışınımı ve 2 bin 993 saat yıllık ortalama güneşlenme süresi ile Türkiye’nin toplam güneş radyasyonu açısından en zengin bölgesidir. Bu bağlamda DTSO olarak bizler de ilimizde son yıllarda yapılan çalışmalar ile birlikte farklı alanlarda güneş enerjisinden yararlanmak için bir takım girişimler başlattık”.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Güneş Enerjisi Projesi DTSO’da Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güneş Enerjisi Projesi DTSO’da Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:46
  • Guneş
   05:31
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı