« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş:Bu maçı kazanacağız

Şenol Güneş, avantaj yakaladıklarını belirterek, "Önümüzde tek maç var. Bu maçı kazanıp, Dünya Kupası Finalleri'ne gideceğimize inanıyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2002 Dünya Kupası Finalleri'ne gitme yolunda avantajlı bir skor yakaladıklarını ancak çarşamba günü yapacakları rövanş maçı öncesinde ilk maçı unuttuklarını söyledi. Güneş, "Kendi sahamız ve seyircimizin önünde Dünya Kupası Finalleri'ne gideceğiz." dedi.

Güneş, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Avusturya'nın takım oyunu oynayan disiplinli bir ekip olduğunu, ancak kendilerinin de aynı şekilde karşılık verdiği zaman, milli takımın oyuncularının üstünlüğünün ortaya çıktığını dile getirdi.

Viyanadaki karşılaşmanın son bölümlerinde bocaladıklarını kaydeden Şenol Güneş, "Biz oyunun genelinde iyi oynadık. Ancak, zaman zaman duygusal davrandığımızda rakibe pozisyonlar verdik. Burada dikkatli olmalıyız. Hiçbir maç oynanılmadan kazanılmıyor. Normal kalıpların dışına çıkacağız, savaşçı ve üretken olacağız. Dünya Kupası Finalleri'ne gitmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye'nin finallere gitmesi bu kupaya renk getirir." dedi.

TEK MAÇ

Bu sabah oyuncularını serbest bıraktığını belirten Şenol Güneş, "Kişisel yorgunluğu gidermek istiyorum. Bugün öğleden sonra oyuncuları motive etmeye başlayacağım. Biz şu anda sadece Avusturya maçını düşünüyoruz. Önümüzde tek maç var. Burada beraberlik de alsak hedefimize ulaşarız. Rakibimizin üstün taraflarına karşı tedbir alacağım ve bu maçı kazanıp, Dünya Kupası Finalleri'ne gideceğimize inanıyorum" diye konuştu.

      
SEYİRCİYE MESAJ:"TAHRİKLERE KAPILMAYIN"
   
 Avusturya'daki ilk maçın çok gergin geçtiğini ve istenmeyen olayların yaşandığına da değinen tecrübeli teknik adam, "İlk maçın sonunda onların başlattığı ufak tefek tatsızlıklar oldu. Biz onlardan daha hırslıydık, ama hırsımızın tatsızlığa dönüşmemesi gerekir. Maç içinde hakemin kararları da tansiyonu yükseltti. Seyircimizin buradaki maçta ne olursa olsun tahriklere kapılmamasını ve bizi sonuna kadar desteklemesini istiyorum'' diye konuştu.

Avusturya Teknik Direktörü Otto Bariç'in maç içinde kendisine yaptığı hareketin yanlış olduğunu anlatan Güneş, ancak, maçtan sonra Hırvat hocanın da bu yanlışı kabul ettiğini ve bu konu üzerinde fazla durulmaması gerektiğini kaydetti.
   
CEZALI OYUNCU YOK
   
Okan'ın ilk maçta gerçekten çok iyi bir performens ortaya koyduğu söyleyen Şenol Güneş, ancak kendisine yapılan tahriklere karşılık verdiğini belirterek, "Okan, doğru yapmadı. Ancak tahrikler vardı" dedi.
Hakemin yönetimine de değinen Güneş, "Onların yaptığı hareketleri görmüyor, bizim oyuncularımıza aynı hareketlerde kart gösteriyordu. Okan'ın Herzog ile sürtüşmeleri oldu, bu oyucunun da sert tepkileri vardı. Ancak, buradaki maçta böyle küçükişlerle uğraşmayalım, biz futbolumuzu oynayalım. Dünya Kupası Finalleri'ne gidecek sonucu elde edelim. Okan gördüğü kartla cezalı duruma düşmedi, cezalı oyuncumuz yok." dedi.

SAKATLAR İYİLEŞİYOR
   
Sakatlığı olan Ergün'ün oynayıp oynamayacağının henüz kesinlik kazanmadığını ifade eden Güneş, Hakan Şükür'ün gözünde morluklar bulunduğunu, Tugay'ın da hafif bir sakatlığının olduğunu, ancak bu iki oyuncunun çarşamba gününe kadar oynayabilecek duruma geleceklerini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz