« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş ateşle oynuyor: 2-3

V.Güneş Sigorta, sahasında grup lideri Perugia’ya tie-break sette boyun eğdi, çeyrek final yolunda fırsat tepti. Eczacıbaşı da Las Palmas’a kaybetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAYANLAR Avrupa Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda mücadele eden Vakıfbank Güneş Sigorta, evinde grup lideri Sirio Perugia’ya tie-break sette yenilerek çeyrek final yolunda fırsat tepti: 3-2. 8. maçında 3. yenilgisini alan temsilcimiz, dünkü maçı inanın 3-1 kazanabilirdi. Ancak bariz yapılan hatalar altın değerinde bir galibiyetin elimizden uçup gitmesine neden oldu.

Özverili olmalıyız

Mankenlere sorduğunuzda, standart ’Okuldayken voleybol oynadım’ cevabını alırsınız. O mankenler bile ’Güneş Sigorta’nın arka ortasına düşen birçok topa neden önlem alınmıyor? sorusunu sorar. Biz de soralım. Hakikaten neden önlem alınmıyor? Neyse, temsilcimizi bu kadar yermeyelim. Sonuçta karşımızda dünya karması niteliğinde olan Perugia takımı vardı. Ancak bundan sonra daha dikkatli olusp, istediğimiz avantajı yakalamamız için daha özverili olmamız gerekiyor. Eczacıbaşı ise deplasmanda İspanyol ekibi Hotel Cantur Las Palmas takımına 3-2 yenildi. Temsilcimiz karşılaşmayı 25-21, 19-25, 25-14, 19-25 ve 15-9’luk setlerle yitirdi.

V.GbSİGORTA-S.PERUGIA

l HAKEMLER: Victor Markov (Rus) (***), Peter Baycı (Slovak) (***)

VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA: Iryna (***), Deniz (***), Gözde (****), Aysun (***), Neslihan (***), Dos Santos (***), Nacla (**)

SIRIO PERUGIA: Swieniewicz (**), Moreira (***), Rogerio (****), Usic(**), Francio (***), Crisanti (***), Arcangelli (***), Zetova (***), Chiara (**)

l
SETLER: 22-25, 25-17, 26-28, 25-16, 11-15

l
SÜRE: 99 dakika (22, 20, 25, 21, 11)

Bunları da Beğenebilirsiniz