« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güner Yıldız toprağa verildi

Keşanspor kafilesini taşıyan otobüsün Antalya'nın Korkuteli ilçesinde uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden futbolculardan Güner Yıldız (20), Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde toprağa verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yıldız'ın cenazesi ilk olarak Babaeski ilçesi Hamidiye mahallesindeki evlerinin önüne getirilerek, helallik alındı. Yıldız'ın cenazesi daha sonra Babaeski ilçesine bağlı Sofuhalil köyüne getirildi.

Törende Yıldız'ın babası Necmettin Yıldız, cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Bu arada Yıldız'ın takım arkadaşları tabutun üzerine forma ve atkı bıraktılar. Yıldız'ın cenazesi gözyaşları içerisinde köy mezarlığına götürülerek toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, hayatın çok kısa olduğunu belirterek, hiç kimsenin birbirini kırmaması gerektiğini söyledi.

Yıldız'ın ailesine ve sevdiklerine baş sağlığı dilediğini ifade eden Taşpınar, “Çok üzgünüz. Bu tür olaylar hayatımızı yeniden gözden geçirmemizi sağlıyor, hayat çok kısa” dedi.

Keşanspor Kulübü Başkanı Sadi Kuru da acılarının büyük olduğunu söyledi.

Cenaze törenine, Yıldız'ın ailesi, yakınları, takım arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Olay

Kamp çalışması için Keşan'dan Alanya'ya giden, Gökhan Erkaya'nın kullandığı 34 FN 5809 plakalı otobüs, dün Antalya'nın Korkuteli ilçesi Kargalık mevkisinde uçuruma yuvarlanmış, futbolcular Güner Yıldız ve Can Çetinkaya hayatını kaybetmiş, teknik heyet, idareciler ve futbolcuların da aralarında bulunduğu 21 kişi yaralanmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz