Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Günel ifade verdi

  Hürriyet Haber
  28.01.2011 - 13:57 | Son Güncelleme: 28.01.2011 - 13:57

  Azerbaycan uyruklu şarkıcı Günel Zeynelova, iş adamı Reza Zarrab'ı tehdit ettiği gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ifade verdi.

   İstanbul 3.Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Günel  Zeynelova ile avukatı Naci Bilan ve müşteki Reza Zarrab'ın avukatı Ayten  Hiçyılmaz katıldı.
           Duruşmada savunmasını yapan Zeynelova, “Suçlamayı kabul etmiyorum. Daha  önce bu konuyla ilgili avukatımla beraber ifademi vermiştim. Bu ifadem doğrudur.  Turgut Happani, Reza Zarrab'ın yanında çalışan biridir. Kendisini tanıyorum  herhangi bir problemimiz yoktur. Turgut devamlı beni arıyordu. Kendisine beni  aramaması gerektiğini söylüyordum”dedi.
           Zeynelova'nın avukatı Naci Bilan da, savunmaya katıldığını belirterek,  müvekkilinin babasının olay hakkında bilgisi olduğu için mahkemede  dinleteceklerini söyledi.
           Avukat Bilan, müvekkilinin Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı  şikayete ilişkin soruşturma dosyasının numarasını da bir dahaki celsede mahkemeye  sunacaklarını bildirdi.
           Reza Zarrab'ın avukatı Ayten Hiçyılmaz da, müvekkili hakkında yapılan  şikayet üzerine Şişli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada  “takipsizlik kararı” alındığını belirterek, dosya numarasını mahkemeye sundu.
           Şikayetlerinin devam ettiğini belirten Hiçyılmaz, müvekkilinin şehir  dışında olduğunu, bu nedenle duruşmaya gelemediğini, önümüzdeki celseye  katılacağını söyledi.
           Müşteki Reza Zarrab'ın zorla getirilerek dinlenmesi için yazılan yazının  tekrarlanmasına, Şişli Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma dosyasının  istenmesine karar veren hakim, duruşmayı erteledi.
           İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Reza  Zarrab ile şüpheli Günel Zeynelova'nın yaklaşık 10 yıldır arkadaş oldukları  anlatılıyor. Tarafların arasında anlaşmazlık çıkması üzerine ayrıldıkları  belirtilen iddianamede, daha sonra Zeynelova'nın müştekiyi tehdit ettiği  kaydediliyor. İddianamede, Günel Zeynelova'nın, TCK'nın 106. maddesi uyarınca  “tehdit” suçundan 6 ay ile 2 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması  isteniyor.
           (

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı