« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gündüzleri Bayern Münih'te geceleri hapiste

Almanya'da 28,4 milyon Euro vergi kaçırdığı gerekçesiyle 3.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Bayern Münih'in eski başkanı Uli Hoeness, gündüzleri saat 18.00'e kadar cezaevi dışında kalabilecek. Hoeness, yıllarca başkanlığını yaptığı Bayern'de altyapı asistanı olarak görev aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Almanya'da vergi kaçırmaktan 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) kulüplerinden Bayern Münih'in eski başkanı Uli Hoeness, günlerini, kulübün altyapısında asistanlık yaparak geçirebilecek.

Alman basınında yer alan haberlerde, 7 ay önce Landsberg Cezaevi'ne gönderilen Hoeness'in dün itibarıyla denetimli serbestlikten yararlanmaya başladığı ve akşam 18.00'e kadar cezaevi dışında çalışabileceği belirtildi.

Hoeness'in 5 Ocak Pazartesi gününden itibaren Bayern Münih'in altyapısında çalışmaya başlayacağı belirtilen haberlerde, eski başkanın dün Bayern Münih tesislerindeki eski ofisine gittiği ve burada Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge ile altyapı sorumluları Sebastian Demmler ve Michael Tarnat ile görüştüğü ifade edildi.

KULÜP YÖNETİMİNE KARIŞMAYACAK
Hoeness'in bundan sonra Landsberg Cezaevi'nin bir şubesi olan ve eskiden manastır olarak kullanılan 109 kişi kapasiteli Rothenfeld Cezaevi'ne nakledileceği kaydedildi.

Bayern Münih Başkanı Karl Hopfner'in, Hoeness'in yapacağı işi "altyapıda asistanlık" olarak nitelendirdiği belirtilen haberde, kulübün altyapısında çalışmayı Hoeness'in istediği kaydedildi. Rummenigge de Hoeness'in kulübün yönetimine karışmayacağını ifade etti.

Gündüzleri Bayern Münihte geceleri hapiste HOENESS CEZAEVİNDE ELBİSE VE TEMİZLİK MALZEMESİ DAĞITIYOR

TRAFİK CEZASI YEMESİN DİYE...
Hoeness'in her sabah Rothenfeld Cezaevi'nden 40 kilometrelik mesafede bulunan Bayern Münih'in tesislerine gideceği ve akşamları cezaevine döneceği belirtirken, trafik cezası alma ihtimaline karşı eski başkana kulüp tarafından bir şoför tahsis edileceği ifade edildi.

YILDA 21 GÜN İZİN YAPACAK
Tesislere geliş-gidiş saatleri sıkı denetlenecek Hoeness'in, Bayern Münih maçlarını cezaevi yönetiminden izin alıp izleyebileceği, yılda 21 gün izninin bulunduğu kaydedildi.

Hoeness'in cezaevi dışında bulunduğu süre içinde alkol kullanması ve yurtdışına çıkmasının yasak olduğu, bunları ihlal etmesi durumunda denetimli serbestlik hakkını kaybedeceği ifade edildi.

Noel ve yılbaşını da ailesiyle geçirmesine izin verilen Hoeness'in, 2016 yılında şartlı tahliye edilebileceği konuşuluyor.

Hoeness, İsviçre'deki gizli banka hesabı üzerinden yaptığı işlemlerle 28,4 milyon Euro vergi kaçırdığı gerekçesiyle Münih Eyalet Mahkemesi tarafından 13 Mart'ta 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Yargılanmadan önce vergi kaçırdığı konusunda kendisini ihbar eden Hoeness, haziran ayı başında cezaevine gönderilmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz