Gündem Haberleri

  Gündüzkonduda basın toplantısı

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Orman yağmasını protesto etmek için Neşet Suyu'na gecekondu kuran çevreciler yerel yönetimleri yeşile sahip çıkmaya çağırdı.

  DOĞA Savaşçıları Çevre Örgütü üyeleri, ormanların yağma edilmesini protesto etmek amacıyla önceki gün Belgrad Ormanları'nda bir eylem gerçekleştirdi. Neşet Suyu Mevkii'nde temsili bir gecekondu yapan çevreciler yağmalara devlet görevlilerinin seyirci kaldığını ileri sürdü.

  Yerel yönetimler göreve

  Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü Başkanı Zafer Murat Çetintaş başkanlığında Belgrad Ormanı'nda toplanan çok sayıda çevreci, yaptıkları basın duyurusunda kaçak binaların yıkılması için yerel yönetimlerin de hükümetlerin de önlem alması gerektiğini söyledi. Kaçak binaların yıkımını engellemek için 25 Mayıs 2000'de TBMM'de görüşülen, kaçak binaların Orman Bakanlığı'na devri ve bakanlık tarafından kiraya verilmesi teklifinin reddedildiğini belirten çevreciler, bunun da katliamlara kılıf hazırlayacağını iddia etti.

  Gecekondu villa oluyor

  Orman alanlarına kaçak yapılan tüm binalara telefon, yol, elektrik ve suyun devlet tarafından götürüldüğü de belirten çevreciler ormana yapılan gecekonduların villa haline getirildiği belirttiler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı