« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gündüz maçları oynanması taraftarıyım"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) İkinci Başkan Vekili Servet Yardımcı, maçların gündüz oynanmasına sıcak baktığını belirterek, "Şahsi olarak ben de gündüz maçları oynanması taraftarıyım" dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Soruları yanıtlayan Yardımcı, gündüz maçlarının kendisi için nostalji olduğunu vurgulayarak, "Eskiden gündüz maçlarına giderdik. Statlarda tribünlerin profili aileler ve çocuklar şeklinde oluyordu. Gündüz maçlarına ben de sıcak bakarım. Ancak konuyu bir kaç taraftan ele almak lazım. Yayıncı kuruluşla beraber doğru kararı vereceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Maçların gündüz oynanması konusunun yarın yapılacak Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında da görüşüleceğini belirten Servet Yardımcı, şöyle devam etti:

"Sayın Bakanımızla beraber Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluşla bu konuyu masaya yatıracağız. Yarın da zaten Kulüpler Birliği toplantısında bu konu görüşülecek. Herkese uyacak bir model, gündüz-gece konusu masaya yatırılacak. Şiddetin önlenmesi bizim için çok önemli. Tabii bu arada yayıncı kuruluşun da görüşlerini almamız lazım. Hep beraber bir uzlaşma sağlayacağımıza ve ülkemizin futbolu için en doğru kararı vereceğimize inanıyorum."

"FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda iddialıyız"

Servet Yardımcı, Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında yapılacak FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda milli takımın çok iddialı olduğunu söyledi. Önemli oyunculara sahip olduklarına dikkati çeken Yardımcı, "FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda iddialıyız. Bana göre çok iyi bir jenerasyon yakalamış durumdayız. Gerçekten milli takımımızda birkaç futbolcumuzun dünya starı olması, sivrilmesi söz konusu. Hakikaten 3-4 futbolcumuzun star muamelesi göreceğine inanıyorum. Milli takımımızın da başarılı olacağından eminim. Gruptan birinci çıkarsak önümüz açık. Şampiyonluk için favori takımlardan biriyiz" şeklinde konuştu.

Servet Yardımcı, turnuvanın yıldızının da milli takımdan çıkabileceğine dikkati çekerek, "Kupa yıldızlar için çok önemli bir fırsat. Futbolcularımız kendilerini göstermek için var güçleriyle çalışacaklar. Bizde de 2-3 tane dünya starı çıkacaktır" ifadelerini kullandı.
Turnuvaya ilginin beklentinin üzerinde olduğunu aktaran Servet Yardımcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Organizasyonda 75-80 bin bilet satılmış durumda. Bu çok iyi bir rakam. Gün geçtikçe bilet satışları hızlı yükseliyor. Türkiye'de herkes son dakikada karar verip, bilet aldığı için turnuva başladığı gün bu sayının çok fazla olacağını düşünüyorum. Şehirlerimizde çalışmalar çok iyi gidiyor. Organizasyonun düzenleneceği şehirlerde belediye başkanlarımız olsun valilerimiz olsun sorumlulukların bilincindeler. Tabiri caizse ellerini taşın altına koyuyorlar. Turnuvanın coşkulu olması için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar."

Bunları da Beğenebilirsiniz