Ege Haberleri

EGE

  Gündüz denizde mücadele gece de karada eğlence

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  25 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 24 Ekim 2008 - 21:13

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde 20. kez düzenlenen Uluslararası Bodrum Kupası Yelkenli Ahşap Yat Yarışmaları’nda gündüzleri denizde verilen mücadele geceleri karada düzenlenen çılgın eğlencelerle festival havasına dönüştü.

  İlk gün düzenlenen Bodrum-Gümüşlük etabında genel klasmanda birinciliği Dragon Fly, ikinciliği Levent Kaptan, üçüncülüğü de Grandi teknesi kazandı. Gümüşlük etabının bitiminin ardından Yaklaşık 400 denizcinin katıldığı yarışmaların en ilgi çekici bölümü ise "Gemici Düğümü Atma" yarışması oldu. 45 yıllık kaptan görme özürlü Cengiz Orçun’un (64) jüri başkanlığını yaptığı ve denizcilere düğüm atmayı öğrettiği yarışmaya biri kadın 11 denizci katıldı. Gözleri görmeyen Cengiz Orçun’un yarışma öncesi genç denizcilere düğüm atmayı öğretmesi ise ilginç manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu. Her düğümün ardından bir kadeh tekila içilmesi ve en az 20 düğüm atılmasının zorunlu olduğu yarışta Bodrum’un ünlü yat yapım ustalarından 49 yaşındaki Ara Kaya, 34 düğüm atarak birinci oldu, 34 kadeh tekila içti. Yarışmaların ardından Oojami müzik grubu sahilde verdiği konserde Türkçe, yabancı pop ve hip hop tarzı müzikler çalınca yabancı turistler çılgınca dans etti.

  İkinci gün Ayaz’ın

  Dün yapılan 13 millik Gümüşlük-Güllük etabını Ayaz yatı kazandı. Foto finiş ile belirlenen sonuca göre, ikinciliği Görkem, üçüncülüğü de Levent Kaptan aldı. Bodrum Kupası’na bugün 10 millik Güllük-Yalıkavak etabı ile devam edilecek. Yarışlar yarın 16 millik Yalıkavak-Bodrum etabı ile sona erecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı