Ege Haberleri

EGE

  Gündoğan Başkanı’na soruşturma açıldı

  Yaşar ANTER /BODRUM, (DHA)
  26 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 25 Aralık 2009 - 22:13

  Bodrum’un Gündoğan Beldesi’nin MHP’li Belediye Başkanı İbrahim Bilgi hakkında, imar plan ve yönetmeliklerine aykırı, kaçak yapılaşmaya gözyumduğu iddiasıyla savcılıkça soruşturma açıldı.

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Gündoğan Beldesi’nin MHP’li Belediye Başkanı İbrahim Bilgi hakkında, imar plan ve yönetmeliklerine aykırı, kaçak yapılaşmaya gözyumduğu iddiasıyla savcılıkça soruşturma açıldı.

  Bodrum Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan ve 30 çevreci, 5 yıl önce Bilgi hakkında, 21 suçtan şikayette bulundu. Ancak, Bodrum Kaymakamlığı, soruşturma izni vermedi. Karahan Aydın Bölge İdare Mahkemesi’ne giderek Bodrum Kaymakamlığı’nın “soruşturmaya yer olmadığı” yönündeki kararına itiraz etti. Başvuruyu dikkate alan mahkeme, soruşturma izni verilmesine, dosyanın Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmesine hükmetti. Bodrum Yurttaş İnsiyatifi Sözcüsü Ayhan Karahan, kararı “bir hukuk zaferi” olarak nitelerken, adaletin geç de olsa yerini bulduğunu söyledi, “Bodrum Yarımadası’nda rantiyeci bir belediye istemiyoruz” dedi.

  Bodrum Yurttaş İnsiyatifi adına gelişmeleri izleyen

  avukat Ahmet Aksüt ise “Bilgi’nin 12-45 yıl arasında hapis cezası ile yargılanması mümkün” diye konuştu.

  Şov yapıyorlar

  İddiaların asılsız olduğunu savunan MHP’li Başkan İbrahim Bilgi, “Konu yargıya intikal ettiğine göre şu anda yasal süreci beklemekten başka bir şey yapamayız. Seçimle geldim, görevim en iyi şekilde halkıma hizmet etmek. İddialara konu birçok olayla ilgili zaten hukuki işlem yapmışız. Bizim dava açtığımız kişi veya kuruluşlara karşı dava açınca karar ve uygulama süresi uzuyor. Ancak Karahan ve ekibi bu iddiaları şova dönüştürerek reklam rantı elde etmeye çalışıyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı