Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gündemimizde erteleme yok

Futbol Federasyonu, sıcak hava nedeniyle liglerin ertelenmesinin mümkün olmadığını açıkladı. Federasyonun resmi sitesinde yayınladığı basın açıklamasında, "Futbolcu sağlığına büyük önem veriyor ve uluslararası standartlara harfiyen uyarak gerekli önlemleri alıyoruz. Liglerin ertelenmesi gündemimizde olan bir konu değildir" denildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Sağlık kurulumuzun yaptığı kapsamlı çalışmalarla, sporcuların kardiyolojik tetkikleri UEFA ve FIFA standartlarının da ilerisine taşınmış, lisans alma aşamasında sporcunun kardiyolojik muayenesine EKO zorunluluğu getirilmiştir.

Son 10 yıla bakın

Son 10 yıllık döneme bakıldığında, Süper Lig’in en geç ağustos ayının ikinci haftasında başlatıldığı görülecektir. Kaldı ki, UEFA’nın uygulamalarında, çok daha erken tarihlerde resmi müsabaka oynama zorunluluğu bulunmaktadır. Aynı iklim kuşağında olduğumuz Fransa Ligi bizimle aynı tarihte başlatılmıştır.

Sıvı kaybının yoğunlaştığı böylesi dönemlerde, oyun kuralları gereği, oyunun durakladığı bölümlerde sporcu sıvı gereksinimini yerine getirirken, müsabaka hakemleri bu haftadan itibaren süre konusunda daha toleranslı davranacaktır.

Ülkemizin kendine özgü koşulları, bazı konularda Türkiye Futbol Federasyonu’nun da yapabileceklerini sınırlamaktadır. Bu konuda sağlık kuruluşlarımızın ve hekimlerimizin daha duyarlı hizmet vermelerini bekliyoruz.

Öte yandan Futbol Federasyonu Amatör İşler Sorumlusu ve Kocaeli Amatör Sporları Kulüpleri Federasyon Genel Başkanı Rafet Kırgız, amatör maçların hava sıcaklıkları düzelene kadar ertelenebileceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler