Gündem Haberleri

  Zümrüt Apartmanı kurbanları anıldı

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Konya'da 92 kişinin hayatını kaybettiği Zümrüt Apartmanı faciasının yıldönümü nedeniyle, bir anma töreni düzenlendi.

  Etrafı tellerle çevrilen, Zümrüt Apartmanı'nın enkazının bulunduğu yerde yapılan törende, Konya Dağcılık ve Doğa Sporları Arama Kurtarma Kulübü Başkanı Arif Solmaz konuşma yaptı.

  Felaketin üzerinden 2 yıl geçtiğini, ancak 92 kişinin ölümüyle sonuçlanan bu facianın unutulmadığını anlatan Solmaz, “Enkaz kaldırma çalışmalarında 10 gün boyunca görev alan arama-kurtarma ekibi olarak, bir daha böyle bir acıyı yaşamamak için yapılan binaların çok iyi kontrol edilmesini, yerel yönetimlerden daha dikkatli olmalarını istiyoruz” dedi.

  Enkaz altından 133 saat sonra sağ kurtarılan Muhammed Kalem (17), babası Ahmet ve kardeşi Tuba Kalem, apartman sakinlerinden Nuriye Yılmaz, Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan ve Dağcılık Kulübü üyeleri, yanlarında getirdikleri karanfilleri Zümrüt Apartmanı'nın temel boşluğuna bıraktı.

  Faciada hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu, yapılan duanın ardından program sona erdi. Muhammet Kalem, babası, kız kardeşi ve kendisini manevi evlat olarak kabul eden Konya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan ile faciada hayatını kaybeden Musalla Mezarlığı'ndaki annesi ve ağabeyinin mezarını ziyaret etti.
  2 Şubat 2004'de Kerkük Caddesi'ndeki Zümrüt Apartmanı'nın çökmesi sonucu 92 kişi ölmüş, 30 kişi yaralanmıştı. 
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı