Gündem Haberleri

  Zonguldak'ta Ak Parti'den istifa

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  31.12.2009 - 11:17 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın Gelik Belde Belediye Başkanı AK Partili Hasan Fahri Yıldırım, beldedeki 12 kilometrelik yolun asfaltlanmaması üzerine partisinden istifa etti.

  İstanbul’da uzun yıllar doktorluk yaptıktan sonra yerleştiği memleketi Zonguldak’ın Gelik Beldesi’nde 2004 yılında AK Parti'den belediye başkanı seçilen 59 yaşındaki Hasan Fahri Yıldırım, 5 yıl boyunca belediyenin kısıtlı imkanlarıyla hizmet verdikten sonra, 29 Mart’ta ikinci kez aday olmak istemediğini parti yönetimine bildirdi. Ancak iktidar partisinin belde içindeki 12 kilometrelik yolu asfaltlama sözü vermesi üzerine 29 Mart’ta yeniden AK Parti’den aday olmayı kabul eden Yıldırım, 30 Kasım’a kadar asfalt sözü yerine getirilmezse partisinden istifa edeceğini açıkladı. Verilen sözün yerine getirilmemesi üzerine istifa dilekçesini dün posta ile AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanlığı’na gönderen Yıldırım, bağımsız olarak görevini sürdüreceğini söyledi.

  ‘SİYASETÇİNİN SÖZÜNÜN ANLAMI FARLIDIR’

  5.5 yıldır 10 metrekarelik odada sekreter masasında vatandaşa hizmet üretmeye çalıştığını anlatan Başkan Yıldırım şunları söyledi:
  “Biz bireyler olarak bazen verdiğimiz sözleri yerine getirmeyebiliriz. Ama siyasetçi olarak toplumu yönetmeye, toplumun siyasi yapısına yön vermek için ortaya çıkmışsanız, verdiğiniz sözün anlamı çok daha farklıdır, önemlidir. Eğer yapmak istediğiniz şeyleri, verdiğiniz sözleri yerine getiremiyorsanız zaten bir şey fark etmiyor. Ben o zaman bağımsız olsam ne olacak, partili olsam ne olacak?”

  ‘İSTİFA SÖZÜMÜ YERİNE GETİRDİM’

  Beldenin sınırları içindeki 12 kilometrelik yolun asfaltlanacağı sözüyle yeniden aday olduğunu hatırlatan Başkan Yıldırım, şöyle devam etti:
  “Bu söz verildiği için tekrar aday oldum. Yerine getirilmediği taktirde de 30 Kasım’da istifa edeceğimi söyledim. 30 Kasım geçti, Aralık ayı bitti ve yolumuz hala asfaltlanmadı. Her ne kadar asfaltlanacağı konusunda sözler tekrar söylense de, ben artık bunun gerçekleşeceği kanaatinde değilim. Bu yüzden partimden istifa ederek verdiğim sözü yerine getirdim. Bundan sonra da kesinlikle başkanlık için aday olmayacağım.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı