Gündem Haberleri

  Zonguldak'ın içme suyuna sabotaj koruması

  Durmuş SEVİNDİK- Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  13.01.2012 - 11:15 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın su ihtiyacını karşılayan Ulutan Barajı, olası sabotaj ve kaçak avlanmalara karşı G-3 piyade tüfekli özel güvenlik görevlileri tarafından 24 saat korunuyor.

  Kente 7 kilometre uzaklıktaki 24 milyon metreküp kapasiteli Ulutan Barajı, Zonguldak Merkez ile Muslu, Çatalağzı, Gelik, Kilimli ve Kozlu beldelerinde yaşayan yaklaşık 200 bin nüfusun su ihtiyacını karşılıyor. 6 belediyeden oluşan Metropolitan Zonguldak Belediyeler Birliği’nin kararıyla çevresinde piknik yapılması yasaklanan 114 hektar alanı kaplayan baraj, olası sabotaj ve kaçak balık avlanmalarına karşı da 19 özel güvenlik görevlisi tarafından korunuyor. Gece gündüz 3 vardiya halinde görev yapan güvenlik görevlileri, baraj etrafında G-3 piyade tüfekleriyle nöbet tutarken, eğitimli köpeklerle de devriye geziyor.

  TÜFEKLE NÖBET TUTUYORLAR / FOTO GALERİ 

  Barajda görevli güvenlik amiri 40 yaşındaki Koray Böcek, koruma alanı içinde yer alan barajı her türlü olumsuz duruma, baraj suyuna karıştırılabilecek çeşitli kimyasal maddelere ve kaçak avlanmalara karşı 24 saat koruduklarını söyledi. Koray Böcek, barajın etrafında yürüyerek ve araçlarla devriye gezmelerinin yanında, barajda tekneyle de denetim yaptıklarını belirtti. Koray Böcek, şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını da sözlerine ekledi. 

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı